Doprajte si luxus v Turčianskych Tepliciach

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zlaté kúpele

Slovensko je bohaté na minerálne pramene a kvalitné liečebné kúpele, ktoré pri nich vznikli. Medzi také patria aj Zlaté kúpele v Turčianskych Tepliciach, ktoré návštevníkom dokážu poskytnúť najvyšší luxus bývania a kúpeľných služieb.

Zlaté kúpele Turčianske Teplice

Zlaté kúpele

 

Kúpele v Turčianskych Tepliciach sú členom skupiny Medical Spa a liečebným zariadením, ktoré je podľa zákona č. 538/2005 o prírodných liečivých vodách, prírodných liečebných kúpeľoch, kúpeľných miestach a prírodných minerálnych vodách, oprávnené poskytovať kúpeľnú liečbu. Hlavným liečebným prostriedkom v kúpeľoch je termálna liečivá minerálna voda, ktorá je svojimi účinkami predurčená pre liečbu mnohých ochorení.

Unikátnosť turčianskej liečivej vody

Unikátnosť Turčianskej liečivej vody

 

Turčianske liečivé pramene obsahujú prírodnú liečivú, stredne mineralizovanú, hydrogénuhličitanovú, vápenato-horečnú vodu, so zvýšeným obsahom horčíka a fluóru, slabo kyslú, termálnu horúcu, hypotonickú (celková mineralizácia vody nad 1 524 mg/l) s teplotou do 47 ˚C. Bohato mineralizovaná termálna liečivá voda má dokázateľne širokospektrálne liečivé účinky – na ochorenia pohybového ústrojenstva, neurologické, urologické, tráviace, gynekologické a onkologické ochorenia, choroby z povolania – vďaka vysokému obsahu minerálnych látok. Tunajšia termálna liečivá minerálna voda napomáha zlepšeniu cirkulácie krvi a lymfy. Voda pôsobením tlaku pôsobí ako bandáž, čo uľahčuje cvičenie a pohyb vo vode. Používa sa k čiastočným i celkovým kúpeľom, ale aj k pitným kúram pri určitých druhoch ochorení podľa odporúčania lekára.

Neprehliadni: Luxusný hotel Royal Palace v Turčianskych Tepliciach

Dôležitým fyzikálnym účinkom termálnej liečivej minerálnej vody je reakcia organizmu, kedy sa primárne zvýši povrchová teplota tela, ako odpoveď na tento podnet. Do tejto reakcie sa sekundárne zapája nervový, kardiovaskulárny, dýchací a endokrinný systém, ale aj imunitný systém. Dôležitý je aj chemický účinok minerálnej vody, kedy vstupujú minerálne látky počas kúpeľa i po ňom do kože a z kože hlbšie. Takýto kúpeľ tiež znižuje krvný tlak, pôsobí na rozšírenie ciev. Kúpeľ má celkový relaxačný a upokojujúci efekt. Teplota minerálneho kúpeľa je obyčajne 34 °- 38 °C.

Kráľovský luxus

Kráľovský Luxus

Medicínske kúpele Turčianske Teplice ponúkajú návštevníkom viacero typov ubytovania od nového najluxusnejšieho päťhviezdičkového liečebného Hotela Royal Palace až po príjemné ubytovanie economy class triedy vo Veľkej Fatre a v priestoroch Liečebného domu Aqua**. Všetky liečebné domy sú len pár metrov od kúpeľného parku a Spa&Aquaparku.

Aquapark

Novo otvorený kráľovský Hotel Royal Palace***** v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice vznikol po rekonštrukcii v priestoroch bývalého liečebného domu Malá Fatra a Kollár v historickom centre mesta. Snúbi sa v ňom tradícia najlepšieho európskeho hotelierstva s najmodernejšími servisnými službami. Okrem nadštandardného, luxusného ubytovania v nostalgicky luxusnom štýle art deco, ponúka svojim hosťom kúpeľné služby na najvyššej úrovni v kúpeľných a masážnych priestoroch.

Liečebný dom Aqua**

Liečebný dom Aqua**

Súčasťou hotela je á la carte Restaurant Sissi, v ktorej podávajú kulinárske špeciality a reštaurácia Kursalon s tradičnou kuchyňou. Dominantou hotela je kráľovský kúpeľ Royal Bath s pôvodnou piscinou (Národná kultúrna pamiatka) a Zlatým kúpeľom s vlastným liečivým prameňom. V hoteli sa nachádza aj liečebno-rehabilitačný inštitút INCARE. S neďalekým Spa&Aquaparkom je hotel prepojený spojovacou chodbou.

Restaurant Sissi

 

V súčasnosti ponúka pre samoplatcov zaujímavý program ROYAL HARMONY 2 NOCI+. Skrýva sa za ním kráľovský zážitok z pobytu od nedele do utorka plný kúpeľných liečivých procedúr. Okrem ubytovania polpenzie a konzultácie s lekárom má hosť nárok na neobmedzený vstup do Spa&Aquaparku a bylinkovej parnej sauny a 30 minútový vstup do luxusného Royal Bath na každé prenocovanie. Doprajte si relax a luxus hoci len na pár dní.

www.royalpalace.therme.sk