AVON Pochod – Ružovo-pásikavý Bratislavský hrad

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
AVON Pochod

V sobotu 8. júna 2019 sa Bratislavský hrad zaplnil návštevníkmi v korálovoružových a pásikavých tričkách. Stretli sa na ňom účastníci 11. ročníka AVON Pochod-u za zdravé prsia, aby nám opäť pripomenuli, že o svoje zdravie sa máme starať a využívať preventívne kontroly u lekára, ktoré môžu doslova zachrániť život a aby sme nezabúdali, že každá žena je nenahraditeľná…

Charitatívny AVON Pochod za zdravé prsia sa tento rok niesol v duchu motta „Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“ a taktiež upozorňoval na dôležitosť prevencie a potrebu šírenia osvety. Tričká za zdravé prsia 2019 mali obrovský úspech. Ich kúpou prejavili ženy i muži ochotu pomáhať. Vyjadrili, že im vlastné zdravie a zdravie svojich blízkych nie je ľahostajné. Spolu sa pochodu zúčastnilo viac ako 4 tisíc ľudí.

Už po tretíkrát

AVON Pochod

sa AVON Pochod uskutočnil na východnej terase Bratislavského hradu. V krásnom prostredí, pod korunami stromov si všetky vekové generácie užili nabitý program Tohtoročný AVON Pochodu za zdravé prsia bol výnimočný hneď z viacerých dôvodov. Prvým z nich sú silné a inšpiratívne ženy, ktoré prekonali rakovinu prsníka alebo s ňou zápasia a rozhodli sa šíriť osvetu aj svojím príkladom. Druhým, že aj napriek myšlienke podujatia zameranej na boj proti náročnej chorobe sa celý deň niesol v skvelej atmosfére.

Návštevníci mali možnosť vypočuť si v rámci Walk talk show zaujímavé rozhovory so známymi osobnosťami, odborníkmi, influencermi a inšpiratívnymi ženami, ktoré vyhrali boj s rakovinou prsníka. O hudobné vstupy sa postarali Desmod, S Hudbou Vesmírnou, Puding Pani Elvisovej či Dano Heriban s projektom Čosi úsmevné.

AVON Pochod

Veríme, že spoločne nájdeme silu zvíťaziť a silu žiť. Nevzdávajte sa. Musíte veriť. A musíte veriť svojmu telu. Musíte bojovať, pretože každá z vás je pre niekoho dôležitá. Každá z vás je nenahraditeľná,“ týmito silnými a emotívnymi slovami moderátora Michala Saba sa začal citlivý akt spolupatričnosti sprevádzaný piesňou od Simy Martausovej „Nenahraditeľná“.

Neprehliadnite: AVON Pochod – Bratislavský hrad bude patriť 8. júna ženám

V celodennom programe nechýbala ani symbolická ružová prechádzka Starým Mestom, ktorú sprevádzala skupina Campana Batucada so svojou jedinečnou bubnovou show. Okrem toho si fanúšikovia mohli odniesť podpisy svojich obľúbencov z autogramiády známych osobností podporujúcich AVON Pochod. Nechýbali medzi nimi: Kveta Horváthová, Zlatica Puškárová, Maroš Kramár, Ada Straková, Alena Heribanová, Hana Overweter Rapantová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Soňa Skoncová, Dano Heriban či Karin Haydu.

AVON Pochod

Spoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku

venuje problematike rakoviny prsníka už takmer dvadsať rokov. Patrí medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom podujatia AVON Pochod za zdravé prsia. Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o rakovine prsníka a podpora výskumu v tejto oblasti.

Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať už viac ako 1,4 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety. Spoločnosť AVON tento rok odovzdala šek vo výške 25 553 EUR občianskemu združeniu Zdravá žena.

www.avon.sk


TagsAVON