AVON Pochod – Bratislavský hrad bude patriť 8. júna ženám

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
AVON Pochod

Šíriť osvetu v oblasti problematiky rakoviny prsníka, podporovať ženy a pomáhať im v boji s touto chorobou je kľúčovým poslaním projektu AVON za zdravé prsia. V rámci neho sa každoročne koná charitatívne podujatie známe ako AVON Pochod za zdravé prsia. Jeho 11. ročník sa bude konať 8. júna v areáli Východnej terasy Bratislavského hradu.

Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“, je sloganom tohtoročnej kampane. Okrem iného reflektuje vyrovnávanie sa chorých žien so zmenami svojho zovňajšku a poukazuje aj na to, že najdôležitejšie je vnútorné nastavenie človeka, ochota a chuť bojovať s chorobou. Stotožňujú sa s ním aj známe tváre kampane, ktoré sa zapojili do boja za zdravé prsia.

AVON Pochod

Cieľom každého ročníka charitatívneho podujatia je vyzbierať finančné prostriedky, ktoré slúžia na aktivity spojené s bojom za zdravé prsia. Minulý rok sa podarilo odovzdať občianskemu združeniu Zdravá žena vyše 24 000 €. Pod vedením odborného garanta projektu AVON za zdravé prsia a predsedu spomínaného OZ bola suma použitá na realizáciu vzdelávacích workshopov a seminárov. Zameraných na zvýšenie povedomia o rakovine prsníka a dôležitosti prevencie.

Program AVON Pochodu

Na účastníkov pochodu čaká množstvo sprievodných aktivít a atrakcií, skvelá hudba v podaní známych slovenských interpretov a skupín, nezabudnuteľná atmosféra či chutné jedlo a nádherné oddychové miesto.

AVON Pochod

Program pre celé rodiny štartuje už o 10. hodine. V rámci neho sa postupne predstavia s hudobnými vystúpeniami Dano Heriban, S Hudbou Vesmírnou, Desmod, Campana Batucada so svojou bubnovou šou, Sima Martausová, ktorej pieseň „Nenahraditeľná“ v špeciálnom prevedení bude súčasťou aktu spolupatričnosti, Otto Weiter, a ďalší. Počas celého dňa bude návštevníkov programom sprevádzať obľúbený moderátor Matej „Sajfa“ Cifra.

Bude sa vám páčiť: Luxusný hotel Royal Palace v Turčianskych Tepliciach

Okolo 14.30 sa ružový dav spoločne vydá na tradičnú prechádzku -pochod Starým Mestom, ktorá slúži na šírenie ušľachtilej myšlienky boja za zdravé prsia. Trasa povedia historickým mestom a jej dĺžka nepresiahne 3 km. Po absolvovaní si môžu návštevníci dopriať oddych pod korunami stromov, alebo načerpať sily v stánkoch s občerstvením.

Aj tento rok bude zvýhodnené cestovanie vlakom vďaka oficiálnemu dopravcovi podujatia – Železničnej spoločnosti Slovensko. Každý účastník AVON Pochodu má nárok na využitie 100% zľavy na cestu späť.

Tričková podpora

Vstupenkou a zároveň symbolom boja za zdravé prsia je Tričko 2019, ktoré je v ponuke v dámskom, pánskom aj detskom prevedení. Dámske ružové tričko má pohodlný strih a módnu ružovokorálovú farbu. Pánske tričko je praktické pásikavé a detské je spojením dizajnu dámskeho aj pánskeho trička: je pásikavé a doplnené ružovými detailami v podobe lemovania a praktického veľkého vrecka. Tričká sa dajú zakúpiť cez e-shop www.zdraveprsia.sk, www.avon.sk, ale aj priamo na mieste v deň podujatia.

AVON tričko

Zisk z predaja tričiek poputuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2019, realizovanej občianskym združením Zdravá žena. Vstup do areálu Bratislavského hradu bude povolený v Tričku 2019, deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby majú vstup zdarma.

Organizátor pochodu za zdravé prsia

Spoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku venuje problematike rakoviny prsníka už viac ako 19 rokov v rámci projektu AVON za zdravé prsia. Patrí medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom podujatia AVON Pochod za zdravé prsia. Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora prevenicie a výskumu v tejto oblasti.

Zdravé prsia

Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,4 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien. Kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.

Foto: www.zdraveprsia.sk


TagsAVON