Letisko v Bratislave, smer Kyjev je treťou najobľúbenejšou leteckou destináciou

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Letisko smer Kyjev

Letisko M. R. Štefánika – k najvyužívanejším destináciám z bratislavského letiska, akými sú Londýn a Dublin, sa pridal Kyjev. Počas prvých štyroch mesiacov roka 2019 sa z hľadiska počtu vybavených cestujúcich umiestnilo hlavné mesto Ukrajiny na treťom mieste.

Do Kyjeva sa z Bratislavy dobre a často lieta. Prispieva k tomu aj to, že na lety Kyjev – Bratislava možno využiť dve letecké linky – Kyjev-Žuljany s dopravcom Wizz Air a Kyjev-Boryspiľu s dopravcom Ryanair. Kyjev sa za krátky čas umiestnil už na treťom mieste. Päticu najúspešnejších destinácií dopĺňajú ešte letecké linky do Moskvy a do Milána.

Letisko smer Kyjev

Od začiatku januára 2019 do konca apríla vybavilo letisko v Bratislave spolu 541 884 cestujúcich, čo je o 7 % viac ako vlani v rovnakom období. V tom čase sa uskutočnilo 7 569 letov.

Neprehliadnite: Vynovená Bratislava CARD City & Region

V apríli zaznamenalo letisko zároveň historický rekord – najvyšší počet vybavených cestujúcich v štvrtom mesiaci roka v celej 68-ročnej histórii letiska! Spolu bolo na prílete a odlete v apríli vybavených 156 234 pasažierov.

Letisko smer Kyjev

Veronika Ševčíková,
Letisko M. R. Štefanika Bratoslava
www.bts.aero