Súťažiť a športovať sa oplatí: Chupa Chups pomáha deťom z detských domovov. Daruje kolobežky a radosť


1978   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Chupa Chups súťaž

Chupa Chups pomáha deťom aj na Slovensku. V detských domovoch, ktoré sa v roku 2019 zmenili na Centrá pre deti a rodiny, tu žije takmer 5 000 detí a mladých ľudí. Rok pandémie koronavírusu ešte viac zhoršil situáciu týchto detí vyrastajúcich bez rodičov. Nezostali však bez pomoci a pomáhajú im vychovávatelia, dobrovoľníci, študenti a firmy, ku ktorým sa pripojila aj obľúbená značka cukroviniek Chupa Chups. Rozhodla sa venovať deťom kolobežky českej značky Yedoo. Podobnú pomoc Chupa Chups poskytne aj deťom v Klokánkoch, t. j. v českých zariadeniach pre ohrozené deti.

Centrá pre deti a rodiny vychovávajú a pripravujú deti na skutočný, samostatný život. Na Slovensku funguje približne 70 takýchto zariadení. V centrách žijú deti, o ktoré sa nemôžu starať ich vlastní rodičia z rôznych dôvodov, alebo nemôžu vyrastať so svojimi príbuznými či v pestúnskej starostlivosti. Rovnako ako ich rovesníci, aj tieto deti sa počas pandémie ocitli v sociálnej izolácii. Počas lockdownu sa museli spoľahnúť na online komunikáciu s učiteľmi a kamarátmi. V mnohých prípadoch sa v týchto zariadeniach o počítač či tablet muselo pri dištančnom vyučovaní deliť viacero detí.

Chupa Chups, súťaž, lexikon

Radosť zo života

Neprehliadnite:
Osviežujúce a vždy poruke žuvačky Mentos Pure Fresh.
Lákajú šťavnatou náplňou. Odoláte?

Veľká sila aj malej pomoci

Nečakaná kríza doľahla aj na rozpočty týchto zariadení. A práve tu sa ukázalo, aká dôležitá je úloha dobrovoľníkov, darcov a sponzorov, ktorí pomáhali aj počas náročných covidových mesiacov. Pomôcť sa rozhodla aj značka cukroviniek Chupa Chups, ktorú dôverne poznajú deti aj rodičia. Chupa Chups deťom v slovenských detských domovoch (Centrách pre deti a rodiny) prostredníctvom spotrebiteľskej súťaže daruje kolobežky českej značky Yedoo a podporí tak aj aktívne trávenie času u detí.

Chupa Chups, súťaž, lexikon,

Sladké mámenie

Športom k plnohodnotnému životu

Prieskumy režimu dňa detí ukázali, že takmer 80 % z nich sa nevenuje žiadnej fyzickej aktivite. Pritom práve šport má na fyzické i duševné zdravie detí nenahraditeľný vplyv. Darovať deťom radosť z pohybu môžu samotní súťažiaci. Stačí si nakúpiť produkty Chupa Chups za symbolickú cenu 1,49 € a zaregistrovať účtenku. Chupa Chups následne vyžrebuje šťastlivcov, ktorí vyhrajú jednu kolobežku pre seba, a zároveň ich nechá rozhodnúť, do ktorého detského domova poputuje druhá kolobežka.

Viac informácií nájdete na www.chupachups.sk