Rozlúčka s prázdninami ako sa patrí! A kde inde ako na rozprávkovom mieste a v spoločnosti hračiek…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Múzeum Hračiek Modrý Kameň

Rozlúčka s prázdninami v Múzeu bábkarských kultúr a hračiek. Areál hradu Modrý Kameň bude dejiskom celodenného programu pre deti i rodičov na rozlúčku s letom a prázdninami. Veselá rozlúčka bude plná zábavy a poučenia i platformou na výmenu zážitkov z letných dobrodružstiev, na ktoré sú prázdninové dni tradične bohaté.

Počas celej soboty bude na nádvorí hradu deti aj dospelých zabávať RICASSO – skupina historického šermu s humorne ladenými scénkami. Divákov nielen rozosmejú, ale aj predstavia zaujímavé fragmenty z histórie. Divadlo HOTEL MARIA odohrá divadelnú hru Ako konať dobro – Scroog. V predstavení s pesničkami vystupujú herci aj bábky. V tento výnimočný deň môžete zažiť napríklad aj netradičnú zážitkovú prehliadku expozícií v spoločnosti bábiky a šaška so začiatkom v každú celú hodinu. Verte, bude to zaujímavé!

Neprehliadnite:
Sieť letnej vlakovej a autobusovej dopravy uľahčuje
cestovanie za zážitkami v Banskobystrickom kraji

Už sa nevedia dočkať…

Pre deti je pripravený dobový tábor a historické hry. Organizátori pripravujú aj niečo výnimočné. Budú odtajnené a otvorené tajomné hradné pivnice. Sprístupníme Kaplnku sv. Anny, historickú expozíciu a vyhliadku z bašty. Na výstave Dotkni sa stredoveku sa zoznámite so životom služobníctva na starom hrade. Pripravený fotokútik zachtí všetky nezabudnuteľné okamihy tohto výnimočného dňa. Ak by sa málilo, o zábavu sa môžete podeliť so syslíkom Pisklíkom. Po celý deň bude sprístupnená aj výstava MERKUR, ktorá dokumentuje históriu výroby československého stavebnicového fenoménu od roku 1920 až po súčasnosť. Deti čaká počas dňa plnenie rôznych úloh a disciplín, interaktivita v expozíciách múzea aj v hradnej priekope. Po splnení úloh dostane každý – ako ináč – sladkú odmenu.

Rozlucka S Prazdninami 2021

Rozlúčka s prázdninami pre malých i veľkých

Podujatie sa uskutoční v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami a všetci návštevníci musia dodržiavať a rešpektovať pokyny organizátora.

Celodenný výlet ako rozlúčka s prázdninami – v sobotu 28. augusta od 10,00 do 18,00 hod sa určite oplatí.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.
Text a foto: SNM

Viac informácií na: www.hradmodrykamen.sk.