Politika, špionáž a Angličan – triler o pozadí informácií od konkurenčných spravodajských služieb


1691   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Angličan, Ikar, bux, lexikon.sk

Angličan – špionážny triler plný akcie, súbojov a drsných scén. Už bolo takých napísaných veľa…no tento vás predsa len dostane. Bude vás nútiť obracať stránky jednu za druhou, a budete mať problém odložiť knihu. Skvelý čitateľský zážitok sa môže začať…

Pred šiestimi rokmi bojoval Dan Raglan ako vojak francúzskej cudzineckej légie v púšti na hranici Mali a Alžírska. Elitná prepadová jednotka, ktorej velil, sa vplyvom protichodných informácií od konkurenčných spravodajských služieb dostala pod ťažkú paľbu. Raglan utŕžil vážne zranenie, a tým sa vojna preňho skončila. No dozvuky bojov pocítil celý svet. V Moskve zastrelí ruská mafia štyroch kriminalistov, na predmestí západného Londýna dôjde k úkladnej vražde aj únosu a dlhoročná operácia spravodajskej služby MI 6 je vážne ohrozená.

Príbeh graduje…

Len Raglan dokáže oslobodiť muža, ktorého tajomstvo by mohlo zapríčiniť smrť mnohých. Pri plnení úlohy sa dostane do neslávne známeho ruského trestaneckého tábora č. 74, nazývaného Biely orol. Leží asi šesťsto kilometrov na sever od Jekaterinburgu v Sverdlovskej oblasti Ruskej federácie. Svoj trest si v tomto mrazivom očistci, kde vládnu smrť a zákon pomsty, odpykávajú tí najhorší zločinci. No Raglan neprišiel len splniť misiu, hľadá tiež únik pred následkami vlastných činov. Ako však preniknúť do objektu s najprísnejšou ochranou uprostred zamrznutej krajiny? A ako sa z neho potom dostať?

Angličan, lexikon.sk

Pre náročného čitateľa

Angličan je veľmi precízne napísaný triler. Inteligentný a vzrušujúci. A tiež uveriteľný, keďže autor je bývalým vojakom. Zaujímavá je napríklad infiltrácia Raglana do trestaneckej kolónie v Rusku, tamojšie pomery, krutý život a zápas o holý život.
Pre milovníkov akčných špionážnych trilerov lahôdka, ktorú sa oplatí prečítať.

Neprehliadnite:

Smrtiaca posadnutosť, Ikar, lexikon.skSmrtiaca posadnutosť je mrazivý severský triler, ktorý si vás získa

 Kto je autor výborného a napínavého príbehu David Gilman? 

Vyskúšal rozmanité povolania a žil na rôznych miestach po celom svete. Bývalý požiarnik, profesionálny fotograf, vojak a televízny scenárista napísal prvý príbeh ako šesťročný, no k písaniu sa naplno vrátil až o dvadsaťpäť rokov neskôr.

Angličan, lexikon.sk

Je autorom oceňovanej historickej série Master of War, dvoch samostatných románov pre dospelých a knihy Monkey and me pre mladšie deti.
Angličan je prvou časťou napínavej špionážnej série o osudoch bývalého príslušníka francúzskej cudzineckej légie, ktorá vychádza vo vydavateľstve Ikar.
V súčasnosti David žije v Devonshire s manželkou Suzy Chiazzariovou. Skvelý čitateľský zážitok máte nadosah.

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Viac na: www.bux.sk/knihy/