Pergola dokáže zabezpečiť pohodu a malý kúsok raja. Pripravte sa už teraz na budúcoročné horúce leto

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
pergola

Pergola. V lete priam magické zaklínadlo a vďaka nej oáza pohody a príjemného posedenia na terase domu či chaty. Ak aj vy už teraz takto pomaly myslíte na leto, treba oceniť vašu zodpovednosť voči svojmu zdraviu i zdraviu svojich najbližších. Alebo sa domnievate, že je ešte skoro o tom rozmýšľať? Priaznivé a ústretové jesenné počasie podáva zodpovedným pomocnú ruku. Rozmýšľať o realizácii pergoly je naozaj po tieto dni vhodné. Presne v duchu príslovia – keď sa leto opýta…

Pergola a… vaše posedenia na terase dostanú nový rozmer

Pergola predstavuje bezpochyby najluxusnejšiu formu tienenia v exteriéri. Možnosť jej dodatočného zasklenia a vytvorenia napríklad zimnej záhrady je skvelá investícia a možnosť posunúť sa následne ešte o ďalší krok ďalej. Vráťme sa však k tradičnému posedeniu na terase. Bezpochyby ide o obľúbenú letnú (ne)činnosťou všetkých, ktorí majú dom s terasou. Až nato, že to slnko cez deň tak nepríjemne praží… Aj náhle letné búrky tiež vedia prekaziť grilovačku, či posedenie s priateľmi. S takýmito nepríjemnosťami pomáhajú špičkové dizajnové pergoly, ktoré nájdete v ponuke gardenway.sk . Tie v prvom rade chránia vašu terasu práve pred ostrým slnkom a poskytujú tieň vtedy, keď je slnko naozaj nepríjemné. Zároveň vás ochránia pre dažďom, a tak sa nemusíte schovávať, akonáhle začne pršať. A po daždi voda zachytená na streche pergoly odtečie do odvodových kanálikov, takže sa nemusíte báť ihneď strechu pergoly otvoriť.

pergola

Antracitová terasová pergola La Palma 3×3

Rôzny dizajn, rôzne vyhotovenia, rôzny materiál

Ponuka je naozaj pestrá. Najzákladnejšie porovnávacie kritérium je materiál, z ktorého je tento dôležitý doplnok rodinného domu vyhotovený. Vari najobľúbenejším materiálom je drevo. Teplý dizajn dreva a zároveň vysoká životnosť ošetrenia olejovými lazúrami predlžuje životnosť náterov bez údržby až 8 rokov. Prednosťou čoraz obľúbenejších hliníkových konštrukcií je bezúdržbové zastrešenie pergoly. A pre najnáročnejších je určená verzia bioklimatickej pergoly. Tento variant ponúka celý rad výhod. Jednou z najdôležitejších je prestrešenie terasy, ktoré dokážete otvoriť, alebo odsunúť a prevzdušníte si tým terasu s priamim kontaktom so slnkom. Bioklimatické pergoly plnohodnotne chránia terasu pred dažďom i v zime pred snehom. Samozrejmosťou je integrované odvodnenie v konštrukcii.

Neprehliadnite:

Dom alebo byt?
Dom alebo byt? Tri výhody domov a tri výhody bytov. Pre ktorú možnosť sa rozhodnete?
Tu sú naše rady…


Keď pergola, tak aj bazén…

Ak sa práve rozhodujete, aká pergola sa hodí do vášho exteriéru, skúste si porovnať dizajn a ponuku aj záhradných bazénov a to, či spolu “ladia”. Stačí si spomenúť na nedávne horúce letné dni a odpoveď nebude ťažká. Ľahko dospejete k názoru, že nie je nič lepšie ako mať možnosť počas horúčav kedykoľvek sa schladiť v osviežujúcom bazéne…a pod novou pergolou.
Ak sa vaša úvaha uberá týmto komplexnejším riešením, stačí si vybrať aj vhodný bazén a riešiť to v duchu známeho princípu – dve muchy jednou ranou. Nafukovacie bazény, či bazény s konštrukciou a všetky v rôznych veľkostiach. Alebo máte záujem skôr o vírivé bazény? Medze sa nikomu nekladú, každý sen sa môže stať skutočnosťou. Realizácia každého variantu je dôkaz, že predvídavo a zodpovedne myslíte na budúcnosť a na horúce letá.

pergola

Anracitová pergola La Palma 3×4

Pergola má mnoho výhod

Ďalšie „funkcie“ pergol záležia od jej typu. Tie s lamelovou strechou dokážu na vašej terase vytvoriť príjemné prúdenie vzduchu. Stačí takúto pergolu počas horúčavy mierne pootvoriť. Ak radi vysedávate na terase dlho do noci, poteší vás aj integrované osvetlenie. Nebudete tak musieť riešiť zdroj svetla na terase. A ak si chcete obdobie, keď sa dá tráviť čas na terase, naozaj predĺžiť, môžete si pergolu uzatvoriť sklami, či roletami.

Tieto rady vás určite posunuli v úvahách o realizácii pergoly v exteriéri vášho rodinného sídla. (WP)

Úvodné foto: Anracitová pergola La Palma 3×4