Svet módy má nový aktuálny trend: kovbojské čižmy! Ako ich nosiť k šatám?


2059   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
svet módy, dámske kovbojské čižmy

Svet módy zasiahla rodeo horúčka! Často sa však pozastavujeme nad tým, ako túto trendovú obuv nosiť tak, aby vyzerala trendy a žensky. Skvelé minišaty s kovbojskými čižmami sú dnes častou inšpiráciou redaktorov rôznych módnych a ženských časopisov. Rozhodne to však nie je len o minišatách. Poradíme vám, ako si osvojiť kombináciu šiat a kovbojských čižiem na výbornú.

Boho šaty a kovbojské čižmy

Ak si chcete obuť svoje kovbojské čižmy dámske a vyzerať v nich skutočne štýlovo, najlepšou voľbou sú šaty v štýle boho alebo 70. rokov. Kľúčom k bohémskemu vzhľadu je najmä odkaz na kvety, prírodu, a uvoľnenú estetiku z obdobia hippies! Pýtate sa, aké boho šaty nosiť s kovbojskými topánkami? Všetko je o detailoch. Hľadajte najmä šaty, ktoré majú krížové prešívanie, výšivky alebo sú kompletne háčkované. Tvar a strih šiat sú tiež dôležité. Aby vám dodali ten správny šmrnc, musia vám perfektne padnúť. Nebojte sa preto zvoliť zvonové rukávy, minišaty s dlhými rukávmi a vysokým golierom alebo hranaté šaty.

svet módy, dámske kovbojské čižmy

 

Svet módy zasiahla nová vlna

Tunikové šaty môžeme tiež čiastočne zaradiť do zoznamu boho šiat, ku ktorým sa kovbojské čižmy perfektne hodia. Základ šiat zo 70. rokov a ich uvoľnený vzhľad sa dobre hodí k tomuto druhu čižiem, ktoré zase pôsobia najmä klasickým a drsným dojmom. K týmto šatám bude dobre fungovať aj krátka členková obuv. Nebojte sa volánov, čipky ani výšiviek, ktoré dodajú vašim tunikovým šatám bohémsky vzhľad na úrovni. Akákoľvek kožená kabelka – robustná alebo elegantná – v tomto prípade bude stačiť. Kovbojský klobúk môže byť príjemným oživením!

Maxi šaty s kovbojskými čižmami

Dlhé šaty a kovbojské čižmy sú skvelou kombináciou! Najmä ak spájate elastické alebo vyšívané šaty pripomínajúce divoký západ a vybíjané kovbojské čižmy. Na kombinovanie s maxi šatami si vyberte klasické kovbojské čižmy alebo členkové topánky, ktoré nie sú veľmi oversized. Lepšie budú pôsobiť tesnejšie štýly. Svet módy vyzýva: doplňte vzhľad koženou taškou alebo kabelkou cez rameno a veľkými kruhovými náušnicami – perfektné!

Neprehliadnite:

šaty v zime
Ako nosiť šaty v zime do práce?
Zimná sezóna ponúka viacero skvelých námetov ako byť šik a trendy

Kockované gingham šaty s kovbojskými čižmami

Kockované gingham šaty evokujú vidiek a romantiku. Sú zábavné, uvoľnené a sú perfektné na horúce letné dni nielen na vidieku. Tieto šaty sa ku kovbojským čižmám dokonale hodia, a to bez ohľadu na ich strih alebo tvar. Doplňte ich klasickou farbou kovbojských čižiem, ktorá dopĺňa šaty. Hnedé, červené alebo béžové kovbojské čižmy šatám dodávajú extra vidiecky a zemitý nádych. Pridajte slamenú kabelku, aby ste čo najlepšie využili potenciál tohto trendu a doplnili váš vzhľad. Ak vaše ginghamové šaty pôsobia modernejším dojmom, môžete si vybrať štruktúrovanejšiu kabelku a pridať kontrast napríklad čiernymi kovbojskými čižmami.

Svet módy a aktuálny trend: čipkované šaty a kovbojské čižmy

Hrubé čipkované šaty s kovbojskými čižmami pôsobia romanticky a dekadentne. Najmä ak skombinujete biele čipkované šaty s tmavšími kovbojskými čižmami. Rozšírené rukávy celému outfitu tiež dodajú krásny westernový nádych. Kombináciu doplňte malou koženou crossbody kabelkou a roztomilým slameným klobúkom!

A pointa na záver…

Všimnete si, že v skutočnosti nie je veľa šiat, ktoré nevyzerajú s kovbojskými čižmami dobre. Celý háčik je tom, že niektoré štýly a dĺžky šiat vyzerajú lepšie s určitými kovbojskými čižmami. Všetko teda závisí iba na vašom cite pre módu a spôsobe, akým šaty a čižmy spojíte. Aby ste mali viacero možností, ako kovbojské čižmy kombinovať, môžete si zaobstarať viacero štýlov. V CCC nájdete široký sortiment dámskej obuvi, vrátane kovbojských čižiem. Stačí tak už len nájsť vhodný strih, veľkosť a farbu.

Foto: pixabay

Viac na: www.ccc.eu/sk