Severská krimiséria Börjlindovcov pokračuje. Milosrdný samaritán je o zmiznutí bez stopy a s pozadím násilia


1785   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
milosrdný samaritán

Milosrdný samaritán je knižná novinka z vydavateľstva Ikar, ktorá si vás určite získa. Stručne o tomto napínavom príbehu: Tom Stilton našiel pred svetom útočisko na ostrove Rödlöga. No jeho pokoj netrvá dlho. Olivia Rönningová zmizla a všetky okolnosti naznačujú, že sa tak stalo proti jej vôli. Kto je za jej zmiznutím? Je to milostivý samaritán?

Vyšetrovaním je poverená Oliviina kolegyňa Lisa Hedqvistová z Národnej operatívnej jednotky, ktorá získa nečakaného spojenca. Tom sa rozhodne prerušiť karanténu a s Lisou nasleduje stopy až k nehnuteľnosti blízko mestečka Lammasa. Keď tam však prídu, budova je v plameňoch a obhorené ostatky ženského tela sa nedajú identifikovať. Patria naozaj Olivii?
Bývalá policajná komisárka Mette Olsäterová od začiatku pandémie zabíja dni sledovaním televíznych seriálov. Možnosť dohliadať na bezpečný prevoz vakcín proti koronavírusu je pre ňu vítaná zmena. Zdá sa, že niekto je ochotný urobiť čokoľvek, aby prevoz narušil. A ospravedlňuje sa tými najlepšími úmyslami.

Pozdrav Cilly a Rolfa Börjlindovcov pre vás, vážení slovenskí čitatelia:

Ide o zručných majstrov svojho spisovateľského remesla…

Z krimi vydavateľstva Ikar Milosrdný samaritán cítiť, že Börjlindovci sú skúsení autori – sú to scenáristi, písali pre film aj televíziu a taký je aj ich aktuálny príbeh. Krátke, svižné kapitoly. Najmä ku koncu to naberá na obrátkach a dynamike.
Napokon, posúďte sami ako pekne vykreslili stiesnenú atmosféru a napätie a pridali niekoľko nečakaných zvratov. Majú ľahký štýl písania bez krkolomných viet.

Neprehliadnite:

Ešte si to premysli
Vieš zmeniť svoj názor, alebo si za ním tvrdohlavo stojíš?
Odporúčame: Ešte si to premysli, posilníš svoje ego

 

Milosrdný samaritán je čítanie, ktoré plynie hladko. Autorský tandem sa dokáže šikovne pohrať s čitateľom, nasmerovať ho na falošnú stopu. Vhodne kombinujú nielen rôzne časové roviny a aj dejové línie. Strhujúci príbeh dokresľuje aj nasledujúci úryvok z knihy, ktorý číta Kamil Mikulčík.

Milosrdný samaritán

Námet príbehu nie je výnimočný, je dobre známy…

Ich sieť a kontakty s rôznymi konšpiračnými hnutiami sa rozprestierajú po celom západnom svete. Okrem iného veria, že vakcína proti covidu mení DNA človeka a mocenská elita sveta, kapitalisti, globalisti a Židia to robia v záujme svojej tajnej agendy. Časť z nich neverí na holokaust, viacerí z nich sa radia k prívržencom hnutia QAnon v USA.“
„To sú tí, čo žijú v presvedčení, že svet riadia satanistickí pedofili?“
„Áno, myslia si aj to, že ľudia zabíjajú deti, aby získavali výťažok z ich krvi predlžujúci život.“

Ak ste si obľúbili severskú krimisériu Toma Stiltona a Olivie Rönningovej, chystajte si miesto vo svojej knižnici. Má tam svoje miesto…

Milan Buno, knižný publicista
Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Aktuálne knižné hity a bestsellery nájdete na: www.Ikar.sk


TagsKnihy