Chceli by ste poznať Predpoveď a dátum svojej smrti? Psychologický román je… letné mrazenie


2145   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Predpoveď, Ikar, lexikon.sk

Chceli by ste poznať predpoveď a dátum svojej smrti? Daniel Geller je matematický génius, ktorému sa podarilo nemožné – objavil vzorec na výpočet dátumu smrti človeka. Vedecká komunita Dublinskej univerzity má však iný názor. Odmieta Danielov objav. A tak sa zatrpknutý matematik rozhodne nechať všetko tak. A tu sa náš letný čiateľský hit s prívlastkom “mrazivý” začína…

O dvanásť rokov neskôr sa jeden z Danielových bývalých profesorov John Redmond a jeho manželka vyrovnávajú so smrťou svojho desaťročného syna. Mohol Danielov vzorec predpovedať jeho smrť? A ak áno, dalo by sa jej zabrániť? Pri opätovnom skúmaní kontroverznej práce profesor odhalí mrazivú skutočnosť. Jeden z piatich spolužiakov, na ktorých Daniel kedysi použil svoj vzorec, skutočne zomrel v predpovedaný deň. A dátum ďalšej smrti sa blíži. Tentoraz je v ohrození Danielova bývalá láska Grace. Profesor vtiahne Daniela späť do matematického sveta, v ktorom môže získať veľké uznanie. No za akú cenu?

Čo hovorí autor o svojej knihe?

Nechcem, aby to vyznelo ako vydieranie, no ak budeš súhlasiť a predpovieš mi manželkinu smrť, potom ti dám na Grace kontaktné údaje a môžeš si s nimi urobiť, čo chceš. Jednoduché ako facka.

 

Predpoveď je silný a pritom strhujúci príbeh, plný emócií a len čo doň naskočíte, nebudete chcieť vystúpiť. Autor ponúka premyslenú zápletku, mieša žánre a vás neuveriteľne baví čítať to. Najmä v druhej polovici naberá šialené tempo a vy sa neviete zastaviť. Umne strieda zvraty, prekvapenia až do prekvapivého záveru.

Kto je Darren Sugrue ?

Pochádza z Dublinu a počas niekoľkých rokov sa venoval rozmanitým povolaniam. Pôsobil ako forenzný vedec v Británii a v Kambodži, ako čašník v USA, inštruktor potápania v Thajsku a molekulárny biológ v Austrálii. V súčasnosti vydáva vedecký časopis v Holandsku.

Neprehliadnite:

Iveta Radičová uviedla do života knihu Krajina krásnych ľudí, podpisMartin Kasarda: Krajina krásnych ľudí – Ikar ponúka knižnú novinku na zamyslenie.
Je krása meradlom úspechu?

Letný čitateľský zážitok je istý…

Výborné tempo, svižný štýl písania, plné napätia a uveriteľných situácií. Predpoveď je napínavý psychologický román o matematickom géniovi, ktorý odhalí vzorec na výpočet dátumu smrti.

Predpoveď, lexikon.sk
Predpoveď bola jeho prvá kniha; napísal ju v roku 2015. Po nej nasledoval román The Shattered Conscience (2016) a psychologický triler Shred of Doubt (2020).

Milan Buno, knižný publicista
Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Aktuálne knižné hity a bestsellery nájdete na: www.Ikar.sk


TagsKnihy