Nicholas Sparks: Keď sa vrátiš. K letu patrí kniha – novinka o zmysle pomoci a nezmyselnosti vojny


2217   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nicolas Sparks, Lexikon, kultúra, história

Nicholas Sparks (na obr.) je autor bestsellerov ako Zápisník jednej lásky, Noci v Rodanthe, Svadba, Posledná pieseň a samozrejme Správa vo fľaši, vo filmovej verzii s Kevinom Costnerom. Milujú ho milióny čitateľov na celom svete a desaťtisíce na Slovensku. Aktuálne mu vyšla aj na Slovensku novinka Keď sa vrátiš. Silná výpoveď o sile človeka, ktorého postihlo osobné nešťastie, hoci prišiel rozdávať ľuďom nádej a zachraňovať zdravie.

„Je to príbeh chirurga, ktorý pri výbuchu v Afganistane oslepne na jedno oko a príde o prsty na ruke, čiže už viac nemôže byť chirurgom, hoci práve o to sa celý život snažil. Ako v takom prípade začnete odznova, ako sa začnete liečiť a žijete ďalej? Veľmi ma lákalo preskúmať tú tému…“ približuje autor Nicholas Sparks:

Keď dej nie je lacnou komerčnou témou

Trevora ako príslušníka amerického námorníctva vyslali do Afganistanu, kde pracoval v nemocnici v Kandaháre. Pri výbuchu granátu utrpel vážne zranenia s trvalými následkami a musel zvažovať, čo si ďalej počne so životom. Po milovanom starom otcovi, ktorý zomrel za nejasných okolností, zdedil starý dom v mestečku New Bern v Severnej Karolíne. Rozhodol sa, že v ňom strávi istý čas. Okrem domu mu po starom otcovi zostali aj včely. Trevor sa o ne stará a pripravuje sa aj na štúdium psychológie, ktorej sa chce v budúcnosti profesionálne venovať. Ani vo sne by mu však neprišlo na um, že práve tu stretne ženu, do ktorej sa hneď zamiluje.

Neprehliadnite:
Mrazivé čítanie na horúcej pláži:
Vraždy s monogramom v novom vydaní príbehu s Herculom Poirotom

Natalie Mastersonová opätuje jeho city, no zároveň si od neho udržiava odstup. Trevorovi sa to vidí zvláštne, tuší, že Natalie pre ním niečo tají. Pokojný život mu skomplikuje aj Callie, dievčina, ktorá býva v obytnom prívese v neďalekom kempe, pracuje v miestnom obchode a žije samotárskym životom. Čoskoro vyjde najavo, že sa poznala s Trevorovým starým otcom, a tak svitne nádej, že pomôže objasniť okolnosti jeho smrti. Callie to však tvrdohlavo odmieta. Trevor sa snaží odkryť tajomstvá oboch žien, čo mu skrížili cestu. Spozná, čo je skutočná láska, aké dôležité je odpúšťať a že ak sa chceme pohnúť dopredu, často sa musíme vrátiť na miesto, kde sa to všetko začalo.

Keď sa vrátiš, Nicolas Sparks, Lexikon, kultúra, zdravý životný štýl

Novinka Keď sa vrátiš z vydavateľstva Ikar je o jednom mužovi a dvoch ženách. O hľadaní skutočnej lásky, o odpúšťaní a o tom, že ak sa chceme pohnúť dopredu, niekedy sa musíme vrátiť na miesto, kde sa to všetko začalo. Sparksove knihy sú silné nielen kvôli príbehu, ale vždy vytvorí aj úžasné postavy. Tou hlavnou je Trevor, ktorý má po tridsiatke a je vyštudovaný chirurg-ortopéd. 

Milan Buno, knižný publicista

Viac na: www.bux.sk        

 


TagsKnihy