Mrazivé čítanie na horúcej pláži: Vraždy s monogramom v novom vydaní príbehu s Herculom Poirotom


2591   -   3
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Všetci fanúšikovia Agathy Christie sa pred pár rokmi dočkali. Skoro 40 rokov po tom, čo Agatha Christie pochovala fúzkatého Belgičana, ožil nenapodobiteľný detektív v novom napínavom príbehu Vraždy s monogramom.
Viete, aká bola prvá veta slávneho Hercula Poirota po rokoch mlčania? Ako v správnej detektívke, rozlúštenie je na konci…

Nového Poirota napísala britská spisovateľka Sophie Hannahová, ktorú si vybrali dediči slávnej Agathy Christie. Dostala tak požehnanie, aby vzkriesila túto ikonu a majstra logického myslenia a kombinatoriky. Na čo sa môžete tešiť?
Hercule Poirot v jeden štvrtkový večer spokojne čaká v reštaurácii na hovädzí rezeň, no ani len netuší, akú smršť udalostí rozpúta blesková návšteva neznámej mladej ženy.

Neprehliadnite:
En ten tulipán – detektívka Agathy Christie po prvý raz v slovenčine

Prvé stránky nového príbehu…

Vstal, vzal si šálku s kávou a pobral sa k žene. Všimol si, že nemá snubný prsteň. „Smiem si na chvíľu prisadnúť, mademoiselle?“
„Prosím? Áno, nech sa páči.“ V jej slovách znela ľahostajnosť. Zaujímali ju výlučne dvere. Ešte vždy bola otočená, napäto ich sledovala.
„Rád by som sa vám predstavil. Volám sa…ach…“
Meno Hercule Poirot malo na niektorých ľudí ohromujúci vplyv. Uplynulých pár týždňov si hovel v akomsi blaženom zimnom spánku a po dlhom čase opäť na chvíľu pocítil, aké príjemné je nebyť nikým.
Navyše Jennie očividne jeho meno ani prítomnosť nezaujímali. Z kútika oka sa jej vykotúľala slza, stekala jej po líci.

Agatha Christie Vraždy s monogramom

Začína sa to zamotávať

Keď Poirotovi po návrate do penziónu, kde sa istý čas snaží skrývať pred svetom, jeho spolubývajúci, mladý vyšetrovateľ Scotland Yardu Edward Catchpool, predostrie bizarný obraz trojnásobnej vraždy v prepychovom londýnskom hoteli Bloxham, Poirot je opäť nútený zapojiť svoje malé sivé bunky do vyšetrovania mimoriadne zamotaného prípadu.

Prekvapujúce rozuzlenie

Vyše 250 strán napínavých riadkov od Agathy Christie Vraždy s monogramom určite poteší fanúšikov tejto výnimočnej autorky detektívok na horúcej pláži. Aspoň vás bude pri čítaní trošku mraziť… A aká je odpoved na otázku slávneho Hercula Poirota po rokoch mlčania? Áno, ste pozorní… „Smiem si na chvíľu prisadnúť, mademoiselle?“ … tak sa nový príbeh začína…

Milan Buno, knižný publicista

Viac na: www.bux.sk