Na Gemeri bude v auguste veselo, do spevu i do tanca. Podujatia, na ktorých sa nudiť nebudete

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Rimavská Sobota, letný festival, lexikon.sk

Centrum Gemera – mesto Rimavská Sobota – pripravilo (nielen) na august pre domácich i zvedavých dovolenkujúcich návštevníkov sériu zaujímavých podujatí. Ich organizátorom je Mestské kultúrne stredisko (MsKS). Už viac ako štyri desaťročia slúži kultúre, patrí do histórie aj súčasnosti Rimavskej Soboty. MsKS, ktorého súčasťou je aj Mestská galéria a Kino Orbis, je zriadené za účelom poskytovania služieb pre občanov mesta i priľahlého regiónu v oblasti kultúry. A to sa počas leta podarilo aj tentoraz…

V jednom songu sa spieva o lenivom auguste. Celkom to neplatí o kultúrnom dianí v Rimavskej Sobote, kde je pripravený na tento letný mesiac rad zaujímavých aktivít, na ktoré sa oplatí rezervovať si čas už v predstihu. Do centra Gemera pozývame aj vás…

Najskôr pozvánka pre milovníkov hudby: koncert, na ktorom sa predstaví kvarteto hudobníkov v programe ALF CARLSSON a Jiří Kotača Quartet. V hudbe muzikantov sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru. Unikátnu zvukovú kombináciu tejto kapely, ktorá kladie dôraz na pestrosť, silné melódie a pracuje s prepájaním odlišných hudobných tradícií a koreňov jednotlivých členov, si môžete vychutnať už o pár dní 5.8.

Rimavská Sobota

Nedeľné detské rozprávky v tieni stromov

Na prvom mieste sú aj tu deti a ich rozprávkové a zážitkové prázdniny. Pre najmenších je pripravená séria pravidelných nedeľných detských predstavení v príjemnom prostredí Mestskej záhrady. V tieni stromov sú veselé predstavenia pre najmenších a ich rodičov sprístupnené bezplatne.

Rimavská Sobota Rozprávkový park plný detí..., kultúra, Gemer, lexikon, tradície

Rozprávkový park bude plný detí…

Neprehliadnite:
Tajomné a záhadné miesta Slovenska. Bezpečné putovanie do menej známych lokalít

Kultúrne leto na Gemeri

Stopar’s cowboy show / ŽIVOT KOVBOJA

Zábavno-vzdelávacie predstavenie zo života kovbojov, v ktorom deti nielenže uvidia prácu s lasom, jedinečnú šou s bičmi, ale aj sami sa stanú splašeným dobytkom, ktorý potrebuje kovboj Stopár pochytať do lasa.
8. august o 17.00 hod.

Miro Jaroš / TURNÉ DO PRAVEKU

S novým, letným programom sa vydáme na dobrodružnú cestu za dinosaurami, no nezabudneme ani na Planéty či čarovné prázdniny U babičky. Na koncerte si s kapelou zaspievate a zatancujete aj na najväčšie hity. Vstupné: 12€ / predaj vstupeniek v MsKS a online.
13. augusta o 17.00 hod. / Amfiteáter

Rimavská Sobota M.Jarošš

Aj Pipo pozýva

Harry Teater / TRI ROZPRÁVKY

Deťom sú postupne bábkovým sprievodcom Pipom predstavované rôzne typy bábok, krátka história ich vzniku a aké sú rozdiely v ich vodení. Potom sa s jednotlivými typmi bábok odohrajú rozprávky: Zvedavá princezná, Princezná a drak, Popletená maňuška.
22. august o 17.00 hod.

Divadlo Oskar / KOCÚR V ČIŽMÁCH

Divadelné predstavenie a dobre známa činoherná rozprávka Kocúr v čižmách pripomenie myšlienku šikovnosti, odvahy a pomoci priateľovi. Deti prežijú napínavé dobrodružstvá a kocúr v čižmách sa stane ich priateľom, ktorý im ukáže ako si treba veriť a ako sa netreba v živote vzdávať. Okrem prešibaného kocúra sa už na deti teší aj dobrý Janko, milý kráľ, veľký obor a nebude chýbať ani krásna princezná. Celý príbeh je plný veršov, prísloví, porekadiel, ostrovtipu a veselých pesničiek.
Projekt z verejných zdrojov podporil Banskobystrický samosprávny kraj. Organizátorom podujatia je OZ Oxymoron v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia uskutočnia v Dome kultúry.
5. september o 17.00 hod.

A niečo aj pre fanúšikov divadla!

Všetkých milovníkov moderného tanca a známeho príbehu W. Shakespeara pozývame na 24.8. na divadelné predstavenie v réžií Jána Ďurovčíka do divadelnej sály DK na strhujúce moderné tanečné divadlo Rómeo a Júlia. Dva znepriatelené rody, dvaja milenci a jedna osudová láska… Rómeo a Júlia v podaní Slovenského divadla tanca. Na divadelné dosky sa postaví aj režisér Ján Ďurovčík v úlohe herca. Ide o prvé multimediálne dielo, ktoré na plátnach sprevádza interaktívny film. To jednoducho treba vidieť a zažiť.

Rimavská Sobota
Organizátori sľubujú, že návštevníci podujatí sa nudiť určite nebudú. Podrobné informácie o podujatiach a predaj lístkov nájdete na stránkach kulturars.sk a kinoorbis.sk. Príďte sa prevedčiť, že Rimavská Sobota patrí v auguste malým i veľkým!
Text a foto: MsKS

Viac na: www.rimavskasobota.sk