Sign in / Join

Novinky za posledné dni alebo udalosti, ktoré hýbu blízkym i vzdialeným svetom…


938   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
novinky

 

Medzi najvýznamnejšie informačné novinky nepochybne patrí správa o úmrtí Jej veličenstva, kráľovnej Alžbety II. Prínos zosnulej panovníčky pre rozvoj nielen britskej spoločnosti je bezpochyby epochálny. Svetové osobnosti oceňujú najmä jej ľudský rozmer a úsilie o zmiernenie neblahého dedičstva britského kolonializmu. Svetová klíma spôsobila, že uplynulé leto bolo vôbec najteplejšie v dejinách. O energetike a energetickej bezpečnosti čítame denne množstvo správ, ktoré sa dotýkajú každého z nás. Ako sa situácia okolo zásob energetických zdrojov vyvíja i ostatné zaujímavé témy sa dozviete tu a teraz…

Kráľovná Alžbeta II. 

Veľká Británia smúti. Kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary Windsor) zomrela 8.9. 2022 vo veku 96 rokov. Jej nástupcom sa stal princ Charles. Je prvý v poradí nástupnickej línie kráľovskej rodiny. Ďalšie informácie o aktuálnej udalosti si môžete prečítať v tomto článku. Ak by ste si chceli zistiť ďalšie informácie zo života kráľovnej Alžbety II., v tomto článku nájdete ďalšie zaujímavé informácie.

Najteplejšie leto v dejinách

V Európe bolo podľa meraní zaznamenané najteplejšie leto odkedy sa v krajinách zaznamenávajú meteorologické merania. Vedci spomínajú, že aktuálne teploty, prívalové povodne a veľké suchá spôsobuje klimatická zmena spôsobená ľuďmi.

Vyššie úrokové sadzby

Inflácia je na vysokých hodnotách. Bojovať s ňou sa snaží aj Európska únia. Európska centrálna banka zvýšila hlavné úrokové sadzby o 0,75 percentného bodu na 1,25 %. Cieľom ECB je znížiť dopyt po peniazoch a tým skrotiť aktuálne vysokú infláciu.

Aktuálna situácia vo vláde

Premiér Eduard Heger oznámil, že na základe demisie ministrov SaS bude nová vláda menšinová. Nástupcovia by mali byť odborníci, ktorých mená zatiaľ nepoznáme. Najskôr ich chce oznámiť prezidentke Zuzane Čaputovej. O zameraní sa na odborníkov potvrdil aj minister financií Igor Matovič

Monika Jankovská na pojednávanie neprišla

Na súd, ktorý pojednáva a rozhoduje o údajnom vydieraní a marení spravodlivosti, neprišla obžalovaná Monika Jankovská. Bývalá štátna tajomníčka má podľa všetkého zdravotné komplikácie

Mochovce spustia o mesiac

V Mochovciach začali so zavážaním paliva do 3. bloku v piatok 9.9. krátko po polnoci. Zavážanie palivových tyčí do reaktora by podľa informácii malo trvať štyri dni. Následne prebehne tlaková skúška reaktora a potom spustenie jadrovej reakcie by malo byť približne o mesiac.

Toto boli najvýznamnejšie a najzaujímavejšie novinky zo Slovenska a zo sveta za uplynulé dni.


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.