Dobrovoľníci z Detskej železnice v Košiciach pomáhajú seniorom s rozvozmi nákupov.


3278   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dobrovoľníci z detskej železnice v Košiciach sa rozhodli pomáhať starkým bezplatnými rozvozmi nákupov

Obmedzenia v súvislosti so šírením koronavírusu COVID – 19 sa dotýkajú každého. Niektorí však nie sú schopní v tejto situácii si pomôcť sami. Aj preto sa dobrovoľníci z občianskeho združenia Detská železnica Košice rozhodli zabezpečovať bezplatné rozvozy nákupov pre dôchodcov. Objednávky budú prijímať aj od zdravotne postihnutých a osamelých ľudí, rovnako od mamičiek s veľmi malými deťmi. Nakupovať budú základné potraviny, drogériu a lieky. Zatiaľ skúšobne na dva týždne – od 26. marca do 8. apríla.

Dobrovoľníci z detskej železnice v Košiciach sa rozhodli pomáhať starkým bezplatnými rozvozmi nákupov

Služba – dovoz nákupov – je určená najmä ľuďom nad 65 rokov a tým, ktorí si nedokážu nákup základných vecí zabezpečiť sami. Dobrovoľníci tak budú denne pre záujemcov na území mesta Košice rozvážať najmä potraviny, drogériu, potravu pre zvieratá, prípadne lieky či listy na poštu.

„Jedna objednávka by mala obsahovať maximálne osem položiek a celková hmotnosť nákupu by nemala presiahnuť 8 kílogramov. Doručujeme tovar, ktorý je bežne dostupný v maloobchodnej sieti a nie je vypredaný. Platiť sa bude len v hotovosti na základe hodnoty na pokladničnom doklade,“ približuje novú službu verejnosti predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

Neprehliadnite:
Veľkonočné sviatky sa blížia. Kde nájsť inšpiráciu?

Objednávky prijímajú dobrovoľníci detskej železnice v pracovných dňoch od pondelka do piatku medzi 8. – 11. hodinou telefonicky na čísle 0917 618 841. Doručenie nákupu bude v ten istý deň v čase od 15. do 18. hodiny. Z personálnych a technických dôvodov si dobrovoľníci na začiatku trúfajú denne vybaviť maximálne 20 objednávok.

Dobrovoľníci z detskej železnice v Košiciach sa rozhodli pomáhať starkým bezplatnými rozvozmi nákupov

„V týchto dňoch finišujeme na príprave novej sezóny, no všetci vnímame realitu dnešných dní. Obmedzenia v súvislosti so šírením koronavírusu COVID – 19 hlboko zasiahnu aj detskú železnicu. Popri náročnej práci na príprave rušňov, vagónov, údržbe staníc a koľajiska však chceme pomôcť zvládnuť túto ťažkú situáciu, do ktorej sme sa všetci dostali. Službu budeme poskytovať bezplatne a zapoja sa do nej iba naši dospelí dobrovoľníci. Sami sme zvedaví s akou odozvou sa stretneme. Aj táto služba do veľkej miery preverí naše schopnosti zmobilizovať a zomknúť sa aj v ťažkých časoch. Pomôžeme tak ľuďom urobiť deň krajší. Keď to už nejde vláčikom, tak aspoň bežným nákupom,“ dodal Ľubomír Lehotský. Informácie o novej službe nájdete aj na www.detskazeleznica.sk a Facebooku.

Zuzana Lehotská