Detská móda a zdravé oblečenie pre naše deti. Biobavlna a výrobky z nej sú v obľube a prinášajú pohodlie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Detská móda

Detská móda a zdravé oblečenie pre deti je dlhodobo aktuálna téma. Veď na deti denne útočí veľké množstvo nepriaznivých vplyvov, na ktoré detské telíčko nie je schopné často bez následkov reagovať a účinne sa voči ním brániť. Detský organizmus je často atakované vznikom chorobných prejavov, napríklad ekzémov alebo alergie. Medzi takéto zdroje treba počítať napríklad aj oblečenie zo syntetických materiálov, ktoré jemnú detskú pokožku dráždia.

Detská móda je pestrá a nápaditá. Podobne ako materiály, z ktorých sú súčasti odevov vyhotovené. Dnes už prevažujú také, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie kritéria pre detské oblečenie a sú vyrobené z biobavlny.

Oblečenie šetrné k deťom i k prírode

Dnes je pre rodičov v ponuke (o oblečení detí de facto rozhodujú rodičia) množstvo odevov, doplnkov, spodnej bielizne,… Pre ratolesti sú dizajnovo okulahodiace, vo vyhotovení nápadité, detsky hravé, moderné a kvalitné. Dôležitým argumentom pri rozhodovaní o kúpe je skutočnosť, že ide o oblečenie, ktoré je navyše šetrné nielen k jemnej pokožke detí, ale aj k prírode. Výroba oblečenia je totiž po celý čas pod drobnohľadom manažérov kvality, no aj nezávislých inštitúciií, dizajnérov a samotných výrobcov. V rámci dlhodobejšej stratégie sa upúšťa napríklad od používania umelých tkanín a plastov aj pri balení tovaru.

Neprehliadnite:

Deti, naše bohatstvo
Úskalia digitálnej doby, keď rodičia v honbe za ziskom
zneužívajú svoje deti na sociálnych sieťach…

 

Biobavlna hrá prím

Prinajmenšom každá mama by sa mala zaujímať nielen o vizáž, tvar a účelovosť výrobku, ale najmä o materiál a pôvod tovaru. V ostatnom čase sa zvyšuje dopyt po výrobkoch z biobavlny. Ide o materiál najvyššej kvality. Je prírodný, a tým spĺňajúci  najnáročnejšie požiadavky zákazníkov na vysokú kvalitu a dizajn. Biobavlna je materiál, o ktorom sa dá výstižne povedať to známe, že v jednoduchosti je sila a krása.

Detská móda

Ide o prírodný zdroj pre textilný priemysel, ktorý podlieha ručnému zberu a v procese spracovania a výroby tkanín neprichádza do styku so žiadnou chémiou. Nedráždi preto detskú pokožku, výrobky sú trváce a dobre sa udržujú v čistote. Slovom, biobavlna je malý veľký zázrak!

Text: redakcia
Foto: pixabay