Vláčik Záhoráčik 2019


7686   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Záhoráčik

Obľúbený vlak Záhoráčik vozí turistov a cykloturistov počas letnej sezóny na trati Záhorská Ves – Zohor – Plavecké Podhradie už od roku 2003. Tohtoročné slávnostné otvorenie sezóny prevádzky cykloturistického vlaku Záhoráčik 2019 sa uskutoční 27. apríla 2019 o 9.30 hodine na železničnej stanici Plavecké Podhradie.

Záujemcovia sa na slávnosť môžu priviesť zo Záhorskej Vsi o 8.20 a zo Zohora o 8.50 (prípoj z Bratislavy hl. st. o 8.16). Pre návštevníkov a turistov bude sprievodným podujatím otvorenie a prezentácia Plaveckej jaskyne v Plaveckom krase so sprievodcom.

Záhoráčik

Trať Zahoráčika – Záhorská Ves – Zohor – Plavecké Podhradie – realizuje Bratislavský samosprávny kraj, Odbor cestovného ruchu a kultúry, Odbor dopravy v spolupráci s národným dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko a Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Záhoráčik

Čo sa dá na bicykli navštíviť
Záhoráčikom sa cyklisti môžu odviesť a potom na bicykli obdivovať nasledujúce zaujímavosti Záhoria:

Plavecké Podhradie
Ruina Plaveckého hradu z 13. storočia, v súčasnosti prebiehajú na nej zabezpečovacie práce. Kostol sv. Barbory, kaštieľ v renesančnom slohu, ktorý postavil v 17. storočí Mikuláš Pálffy, Plavecká jaskyňa (vstup možno zabezpečiť cez www.speleopp.sk). Cyklotrasa cez Plavecký Mikuláš a Malé Karpaty až do Smoleníc.

Záhorská Ves
Vedie tadiaľ cyklotrasa Eurovelo 13 – pozdĺž bývalej „Železnej opony“. Rieka Morava, hraničná rieka medzi Slovenskom a Rakúskom, s nedotknutou prírodou – meandre, mokriny, vodné vtáctvo, rybárstvo. Spojenie kompou s obcou Angern (Rakúsko), premáva od apríla denne od 5. do 22. hodiny, prepravuje autá i bicykle.

Záhoráčik

Vysoká pri Morave
Kostol sv. Andreja a 2 kaplnky. Cyklotrasa Eurovelo 13, pozdĺž rieky Moravy. Lábske jazerá – rybársky raj (predaj povolení v Zohore na Staničnej ul. 5). Vlastná železničná zastávka na znamenie.

Zohor
Prestupná stanica na hlavnej trati Bratislava – Kúty, do Záhorskej Vsi a Plaveckého Podhradia. Kostol sv. Margity Antiochijskej z 10. storočia. Nálezy bohatých germánskych hrobov. Križovatka Malokarpatskej a Záhoráckej cyklomagistrály.

Inšpiruj sa: Bláznivý cyklovýjazd

Lozorno
Kostol sv. Michala Archanjela, kaplnka Svätej trojice, zvyšky sklárskej huty. Fara, kde v rokoch 1838 – 84 pôsobil farár a buditeľ Ján Galbavý. Športový areál – beach-volejbal, vonkajšie fitness a iné.

Pernek pri Zohore
Kostol sv. Ducha. Križovatka ciest Bratislava – Lozorno – Senica a Malacky – Pezinok. Východisko cyklotrasy pre horské bicykle do Malých Karpát, smerom na Pezinskú Babu.

Záhoráčik

Kuchyňa
Kostol sv. Mikuláša, Adventure park – adrenalínové športy, zábava pre deti. Bobria hrádza – náučno-rozprávkový chodník v dĺžke 1800 m, 300 m na móle. Vysoká (754 m) – druhý najvyšší vrch v Malých Karpatoch, prírodná rezervácia. Turistická aj cyklistická trasa z Kuchyne na Zochovu chatu.

Rohožník
Kostol Panny Márie Nanebovzatej, synagóga z 18. storočia, románska zvonica. Rybníky Rašelinisko, Ílovisko a Rohožnícka priehrada (kapry, šťuky, sumce, zubáče a bobry). V lese jelene, muflóny, diviak a tiež hubársky raj.

Sološnica
Kostol Všetkých Svätých. Cyklotrasa smerom cez Malé Karpaty na Doľany.

Záhoráčik

www.bratislavskykraj.sk
www.region-bsk.sk