Navštívte Festival Európskeho ľudového remesla v Kežmarku – EĽRO


5669   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
EĽRO

Festival Európske ľudové remeslo (EĽRO) v Kežmarku je najvýznamnejšou a najväčšou prezentáciou ľudových remesiel na Slovensku. Vznikol v r. 1990 ako prvý svojho druhu na území Slovenska. Nadväzuje na tradície, keď sa podtatranské mesto Kežmarok, ktoré si pripomína tento rok 750. výročie od udelenia mestských práv, pýšilo vyše 40 cechmi a množstvom remeselníckych dielní. 29. ročník festivalu sa bude niesť v duchu výročia mesta. Koná sa pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Petra Pellegriniho.

EĽRO

Festival sa organizuje každý rok počas druhého júlového víkendu. Tento rok sa 12. – 14. júla zídu do Kežmarku stovky remeselníkov nielen zo Slovenska, ale z celej Európy so svojimi výrobkami. Budú tu predvádzať svoju remeselnú zručnosť či už kováči, šperkári, umeleckí drotári, hrnčiari, tkáči, výrobcovia kraslíc, perníkov, fujár, črpákov, výrobkov zo šúpolia a mnohí ďalší.

EĽRO

Neprehliadnite: Levoča – zoznámte sa

Návštevníci si môžu pod vedením majstra vyskúšať autentické remeslo. Nebudú chýbať ani pivovarníci a debnári. „Plánujeme vytvoriť pivnú uličku kde bude na výber z viacerých druhov piva. Chceme osloviť nielen veľké pivovary, ale aj tie menšie, regionálne a samozrejme aj české. K dobrému pivku jednoznačne patrí chutné jedlo, ktoré na festivale nikdy nechýba,“ povedal riaditeľ festivalu a primátor mesta Ján Ferenčák.

EĽRO

Medzinárodný festival Európske ľudové remeslo je každoročne nielen prehliadkou výroby remeselníckych prác, ale tiež ukážkou tradičnej ľudovej kultúry nielen slovenských, ale i zahraničných súborov. Vzácne tanečné, hudobné a spevácke ľudové vystúpenia sú doplnené večerným programom, počas ktorého vystupujú známe slovenské aj zahraničné kapely. Nebude chýbať ani koncert v drevenom artikulárnom kostole Symfonické variácie s Lúčnicou.

EĽRO

Počas festivalu je možné pozrieť aj výstavu venovanú 750. výročiu udelenia mestských práv a cechu pivovarníkov a debnárov, nazrieť do histórie mesta v múzeu na hrade, pozrieť si módnu prehliadku, obdivovať sokoliarov, skupinu historického šermu, alebo sa odviesť vláčikom Maguráčikom. Detí iste poteší detské mestečko, bábkové divadlo HOKI-POKI, jazda na koňoch a poníkoch, tvorivé dielne a veľa, veľa atrakcií.

EĽRO

Ak sa chystáte navštíviť EĽRO, želáme vám, aby ste v Kežmarku prežili dni plné nezabudnuteľných zážitkov.

www.elro.kezmarok.sk