Breznianske kultúrne leto vás pozýva: sedieť doma sa jednoducho nedá, ponuka je lákavá

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Breznianske kultúrne leto 2020

O zážitky z kultúrnych podujatí, ktorých sme sa všetci museli v uplynulom období vzdať, sa aspoň zčasti postará horehronské mesto Brezno. Vystúpenie hudobných skupín, premietanie filmov, detské divadielka pre najmenších, joga či rôzne sprievodné aktivity – to všetko je aktuálne Breznianske kultúrne leto. Ponuka je naozaj pestrá a rozhodne sa v Brezne nudiť nebudete.

Centrálne breznianske námestie s príchodom leta začína dýchať kultúrou. Mesto aj tento rok ponúka svojim obyvateľom i návštevníkom množstvo rôznych podujatí. Breznianske kultúrne leto odštartuje už túto sobotu 4.7.2020 o 18:00 koncertom kapely Retro. O 21:00 sa bude priamo na námestí premietať česká komédia Ženská na vrchole, ktorá vznikala v okolitých horách. Nebude chýbať občerstvenie, ktoré zabezpečí obľúbený Diamond truck & bar. V nedeľu bude program pokračovať jogou v parku o 10:00 a o 16:00 je pre najmenších pripravené divadielko – Zlatá rybka.

Breznianske kultúrne leto 2020

Bohatý program unikátnych podujatí v tomto malebnom meste, bude trvať až do konca augusta. Cieľom organizátorov je priniesť vždy niečo nové a pútavé pre verejnosť. Novinkami tohto leta sú Detská športiáda, aktívna zábava pre deti od 4 do 9 rokov a remeselné trhy, ktoré zabezpečí OOCR Región Horehronie.

Neprehliadnite:
V Mýte pod Ďumbierom sa otvárajú brány do bike parku!

Remeselné trhy sa uskutočnia ako sprievodné podujatie počas vybraných dní Breznianskeho kultúrneho leta. Remeselníci, ktorí sú držiteľmi regionálnej značky, budú ponúkať na predaj svoje výrobky a možno aj malé ukážky z ich tvorby. Najbližšie trhy budú 18. júla, keď sa bude konať aj 4. ročník súťaže v posilňovaní s vlastnou hmotnosťou – Streetworkout.

Breznianske kultúrne leto 2020

„Najväčšie a najobľúbenejšie podujatie Dni mesta Brezna sa z dôvodu pandémie žiaľ neuskutočnilo. Epidemiologická situácia však povolila a my sme pripravili bohatý program podujatí, kde bude o zábavu i kultúru postarané. Počítame aj so Stredovekými Bomburovými slávnosťami, kde nebudú chýbať zaujímavé novinky. Teším sa, že naše mesto opäť ožije“, uviedol primátor mesta Tomáš Abel.

Breznianske kultúrne leto 2020

Stredoveké Bomburove slávnosti, podujatie s nádychom histórie a skvelou náladou sa uskutočnia v mestskom parku v dňoch 21. – 22. augusta. V druhý deň slávností program v parku skončí, zábava sa však prenesie na breznianske námestie, kde sa bude konať OKEY LETO mini. Open air party, ktorá bude pod záštitou Rádia Expres a mesta Brezna bude hostiť hudobné formácie Polemic, Iné Kafe, Jula Viršíka a iných. Vstupenky na toto podujatie sú už v predpredaji v informačnom centre TIC Brezno, ich počet je limitovaný.
Zmeny v programe sú vyhradené a všetky podujatia v rámci Breznianskeho kultúrneho leta sú bezplatné.

www.horehronie.sk