Poznáte osvedčený návod ako príroda dodá energiu? Recept je e-bajkový adrenalín pod Kráľovou hoľou.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Otvorenie e-bajk sezóny pod Kráľovou hoľou, horehronie

V poslednú májovú sobotu sa už po štvrtýkrát slávnostne stretnú vyznávači elektrických bicyklov, aby spoločne odštartovali ďalšiu letnú sezónu. Stalo sa tradíciou tohto podujatia, že sa bude veľa, veľa bicyklovať. E-bajky pod Kráľovou hoľou pripravili pre návštevníkov dve zaujímavé trasy. No nielen bicyklovaním je človek živý, počas dňa nebude chýbať ani prestávka na dobré jedlo.

Kráľova hoľa je celoročným lákadlom

Počas letných víkendov ju navštevujú stovky turistov a cyklistov. Lákajú ich panoramatické výhľady na pohorie Vysokých Tatier, či prekrásny pohľad na celú Horehronskú dolinu. Kvôli e-bajkom sa cyklisticky sprístupnila aj pre menej kondične zdatných návštevníkov. 

Otvorenie e-bajk sezóny pod Kráľovou hoľou, horehronie

„Vďaka e-bajkom sú hory bližšie všetkým ľuďom, je to ekologická doprava, ktorá vás chytí za srdce. Z roka na rok je tento šport populárnejší a tešíme sa naozaj veľkému záujmu. Práve to je i dôvod, prečo neustále zväčšujeme náš vozový park o nové kúsky značkových e-bajkov. Tento rok si návštevníci môžu vybrať až z 28 rôznych e-bajkov alebo e-fat bajkov,“ vysvetľuje Peter Polák, ktorý e-bajky pod Kráľovou hoľou zabezpečuje. 

Neprehliadnite:
Turistov na Horehroní čaká bezpečná dovolenka a bezpečné prostredie

Tohtoročné otvorenie sa už ako tradične odštartuje slávnostným príhovorom, makovníkmi a niekoľkými inštrukciami o programe dňa. Prvá trasa povedie na vrchol obľúbenej Kráľovej hole. Bicyklovať sa však bude počas otvorenia celý deň a tak sa po obede účastníci vyberú objavovať okolitý chotár. V druhej časti dňa sa môžete tešiť na magické výhľady z najvyššieho kríža, ktorý stráži obec Telgárt, užijete si tôňu pri jazierku na Pustom Poli a vaše kolesá s elektrickým pohonom Vás prevezú aj cez lokalitu Argentína nad Šumiacom.

Otvorenie e-bajk sezóny pod Kráľovou hoľou, horehronie

„Náš región častokrát prezentujeme ako cykloregión. Horehronie skutočne definuje hustá cyklistická sieť a preto vieme ponúknuť cyklistom na výber mnoho krásnych cyklotrás. Kráľova hoľa je jednoznačne jedna z najobľúbenejších. Je to celoročný magnet a vďaka požičovni priamo v Šumiaci, či v iných prepojených požičovniach v rámci regiónu si jazdu na e-bajku na tento vrchol môže vychutnať naozaj každý“, doplnil Peter Polák.

Otvorenie e-bajk sezóny pod Kráľovou hoľou, horehronie

Tak teda neváhajte a príďte zažiť adrenalín na e-bajkoch počas otvorenia e-bajk sezóny v Šumiaci. Tešíme sa na Vás! V prípade zlého počasia bude podujatie presunuté na iný termín, o zmene Vás budeme informovať prostredníctvom FB stránky Horehronie – oficiálna stránka regiónu.

www.horehronie.sk