Bez obáv za novými zážitkami! Turistov na Horehroní čaká bezpečná dovolenka a bezpečné prostredie.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bezpečná dovolenka a bezpečné prostredie na Horehroní

Región Horehronie a oblastná organizácia cestovného ruchu pomáhajú svojim členom aj v týchto ťažších časoch pre turizmus spoločným nákupom ochranných a dezinfekčných pomôcok. Takto zabezpečujú bezpečné prostredie pre znovuotvorenie prevádzok a pre všetkých zamestnancov. Návštevníkov, ktorí do regiónu zavítajú za novými zážitkami z Horehronia čaká bezpečná dovolenka.

Bezpečná dovolenka a bezpečné prostredie na Horehroní

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) REGIÓN HOREHRONIE sa rozhodla pomôcť svojim členom aj spoločným nákupom hygienických a dezinfekčných pomôcok. Pomoc je určená pre prevádzky cestovného ruchu, aby vytvárali bezpečné prostredie nielen pre turistov, ktorí do regiónu pricestujú, ale taktiež pre zamestnancov, ktorí v týchto prevádzkach pracujú. OOCR vybavila hygienickými a dezinfekčnými prostriedkami nielen ubytovacie a stravovacie zariadenia. Podporila aj viaceré turistické atrakcie, informačné centrá, či členské obce a mesto Brezno. 

Bezpečná dovolenka a bezpečné prostredie na Horehroní

Spoločnými krokmi zabezpečili germicídne žiariče vhodné na dezinfekciu prostredia bez prítomnosti ľudí a žiariče, ktoré môžu byť spustené aj počas prevádzky za prítomnosti ľudí. Pre bezpečnosť pracovníkov infocentier i hotelových recepcií budú v niektorých členských zariadeniach nainštalované ochranné plexisklá. Ďalšia položka v rámci horehronskej objednávky je stolová dezinfekcia na ruky. Tá bude na niektorých prevádzkach doplnená aj o samostatne stojaci stojan umiestnení pri vchodoch. Pre ochranu zamestnancov v členských prevádzkach OOCR zabezpečí kvalitné bavlnené dvojvrstvové rúška s logom Horehronie. 

Neprehliadnite:
Horehronci sa spojili a pripravili pre našich zdravotníkov prekvapenie

Do regiónu bolo včera a dnes umiestnených skoro 40 germicídnych žiaričov a 50 samostatne stojacich dezinfekcii, viac ako 30 stolových dezinfekcií a 400 ks ochranných rúšok Horehronie. 

Pre príjemnejší pocit z hygienických a bezpečnostných opatrení, ktoré budeme musieť v najbližších mesiacoch dodržiavať budú dezinfekčne a hygienické pomôcky doplnené o kreatívny dizajn regiónu Horehronie. Aj takto chce región Horehronie priblížiť spoločnú identitu turistom, ktorí do regiónu v najbližšom období pricestujú.

Bezpečná dovolenka a bezpečné prostredie na Horehroní

„Región Horehronie s veľkým prírodným potenciálom ponúka množstvo turistických trás, cyklotrás a atrakcií na čerstvom vzduchu. Tie sú pri aktuálnych obmedzeniach veľmi atraktívne pre verejnosť. Nakoľko tieto atrakcie spĺňajú požiadavky a nestretávajú sa na nich veľké skupiny ľudí. Dúfame, že aj takéto opatrenia a zabezpečenie dezinfekčných pomôcok na miestach s vysokou frekvenciou ľudí v regióne k nám už čoskoro opäť prilákajú turistov“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Aktivita je spolufinancovaná Ministerstvom dopravy a výstavby SR. 

www.horehronie.sk