Nezabudnuteľné zimné zážitky hneď za hranicami ponúkajú lyžiarske strediská Dolného Rakúska


3830   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
lyžiarske strediská Dolného Rakúska

Dolné Rakúsko ponúka kúsok od našich južných hraníc 24 lyžiarskych stredísk s viac ako 200 kilometrami zjazdoviek, ktoré obsluhuje takmer 100 lanoviek a vlekov. Na svoje si v deviatich zážitkových lyžiarskych centrách prídu predovšetkým rodiny a začiatočníci, ale aj milovníci adrenalínu. Bežkári zase ocenia viac ako 800 km upravených trás. V zimnej sezóne 2019/2020 prichádzajú lyžiarske strediská Dolného Rakúska s niekoľkými novinkami.

Dolnorakúsky región je vďaka rozmanitým zážitkom na snehu veľmi atraktívny pre jednodňové, víkendové i dlhšie dovolenky. V zimnej sezóne 2019/2020 čakajú na návštevníkov novinky i mnohé zaujímavé lyžiarske zážitky.

lyžiarske strediská Dolného Rakúska

Foto: Kathrin Baumann

Pre ranné vtáčatá – Guga hö

Na lyžiarov, ktorí majú radi skoré ranné lyžovanie čaká vo vybraných termínoch nezabudnuteľný zážitok Guga hö. Názov Guga hö pochádza z mostviertelského dialektu a znamená nielen „svieži ako rybička“, ale je to tiež názov pre zážitkovú ponuku lyžiarskych stredísk v regióne Mostviertel. Pri východe slnka si, skôr než všetci ostatní, vychutnajú prvý zjazd po nedotknutej zjazdovke. S lyžiarskym sprievodcom spoznajú najkrajšie miesta na kopci a potom sa v horskej chate posilnia pri výdatnom brunchi regionálnymi špecialitami. Ide o najpopulárnejšiu aktivitu predošlých dvoch lyžiarskych sezón.

Od skorého rána môžu exkluzívne lyžovať na zjazdovkách dokonca aj deti. Rodinná lyžiarska oblasť Annaberg pre rodiny s deťmi ponúka dva špeciálne termíny – 8.februára a 21. marca. Môžu sa ich zúčastniť aj deti vo veku od 8 do 15 rokov v sprievode dospelej osoby,ak už zvládajú červené zjazdovky.

lyžiarske strediská Dolného Rakúska

Nový Anna-Park v Annabergu

V Anna-Parku sa na snehu vybláznia malí aj veľkí. Nachádzajú sa tu totiž dve freestylové sekcie, ktoré ponúkajú zimnú akciu a zábavu v jednom. V zábavnom parku „Family“ môžu freestyleri trénovať prvé pokusy na rôznych prekážkach a skokoch. Sekcia „FunCross“ na vás čaká s ostrými zákrutami, snehovými vlnami a skokmi s dĺžkou 800 m a dvoma rôznymi dráhami pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov.

Vďaka novinke tejto sezóny môžete v Annabergu a Mönichkirchene vyraziť na zjazdovky bez čakania pri pokladni. V zimnej sezóny 2019/20 si hostia môžu dobiť skipas z pohodlia domova alebo počas cesty na dovolenku.

lyžiarske strediská Dolného Rakúska

Hlavné lyžiarske strediská v Dolnom Rakúsku

Hochkar je najväčšie dolnorakúskej stredisko, ktoré má devätnásť kilometrov zjazdoviek a ponúka zážitky na zjazdovkách aj vo voľnom teréne. Vo výške 1 800 m s výbornými snehovými podmienkami, s každoročnou garanciou snehu, si skvele zajazdia začiatočníci i ostrieľaní lyžiari.

Lackenhof nadchne svojou polohou priamo na úpätí hory Ötscher s veľkým množstvom ubytovaní hneď pri zjazdovke. Tento východoalpský areál s výbornými snehovými podmienkami ponúka zjazdovky všetkých stupňov náročnosti, a dokonca aj pretekársky úsek.

lyžiarske strediská Dolné Rakúsko

Gemeindealpe je stredisko, ktoré dokáže svojich návštevníkov prekvapiť na každom kroku, a to od vrcholu až do údolia. Ak totiž niekto hľadá dobrodružstvo, tu si príde na svoje. So svojimi zjazdovkami v dĺžke 15,5 km a so 4 vlekmi má toto stredisko, ktoré ponúka nielen rodinám, ale aj freeriderom, snowboardistom a nelyžiarom. Nájdete tu bežkárske trate s dĺžkou 11,5 km, korčuľovanie na ľade a curling na dedinskom námestí, ako aj zasneženú zimnú turistiku okolo jazera Erlaufstausee pozývajú na aktívny pohyb. Pohodlná a romantická je jazda v koči ťahanom koňmi naprieč zimnou krajinou.

Zauberbergu Semmering je správne miesto pre tých, ktorí sa nemôžu dostatočne nabažiť lyžovania, snowboardingu a sánkovania. Na lyžiach sa tu jazdí ešte aj dlho do večera po 18. hodine, kedy sa každý deň rozsvieti umelé osvetlenie a ožiari nielen zjazdovky, ale aj krásnu okolitú zimnú krajinu.

Mönichkirchen-Mariensee, Family Ski Arena St. Corona alebo Puchberg am Schneeberg sú lyžiarske centrá nachádzajúce sa južne od Viedne. Strediská poskytujú podmienky vhodné rovnako pre malých lyžiarov, ako aj pre dospelých, ktorí preferujú väčšie a náročnejšie zjazdovky.

lyžiarske strediská Dolné Rakúsko

www.dolne-rakusko.info/zima