Bardejovské Kúpele – výborný tip na cestu za zdravím pri prekonávaní zdravotných problémov

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bardejovské kúpele sú otvorené v špeciálnom režime, Astoria noc

Bardejovské Kúpele sú stálicou v ponuke slovenského kúpeľníctva. Aktuálny zimný relax môže byť aj pre vás osvedčenou investíciou do vlastného zdravia. Liečia sa tu viaceré choroby, ktorým sa jednoducho vyhnúť nedá. Zmierniť ich priebeh a vyliečiť sa. To je túžba nemocných a zároveň neskrývaný pohľad na predchádzanie hlbším zdravotným problémom. Bardejovské Kúpele sú bezpochyby príjemným miestom na relax aj pre zdravých klientov.

Sila liečivých prameňov potvrdená históriou

Keď už stručne listujeme v histórii Bardejovských Kúpeľov až po súčasnosť, v kronikách sa ľahko dočítame, že dobrá povesť tunajšieho rezortu sa rýchlo šírila. Napríklad už v roku 1505 vybudovali kabíny na kúpanie chorých, ktorí dochádzali zo širokého okolia. V roku 1777 postavili v blízkosti prameňov murovanú budovu s dvanástimi izbami pre pohodlie chorých. Liečivé výsledky prilákali maďarskú i poľskú šľachtu, čo malo veľký význam pre ďalší úspešný rozvoj kúpeľov. Blahodarný účinok tunajších kúpeľov si vychutnávala napríklad cisárovná Alžbeta, ale aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska.

Kupele Sliač

Škála na riešenie neduhov je pestrá… 

Bardejovské kúpele, a. s., patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. LIečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Kúpele si vychutnávala cisárovná Alžbeta, ale aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska.

 

Neprehliadnite:

Nordic walking v zime – severská chôdza proti pandémii

Nordic walking v zime – severská chôdza ako zaručene účinný liek fyzického i duševného zdravia 

 

HOTEL ALEXANDER****

Vo WELLNESSE nájdete whirlpool, fínsku a parnú saunu, ochladzovací bazén, prívalovú sprchu, tropickú a masážna sprcha, tepidárium, fitness. Taktiež je možné využiť ponuku blahodarných masáží.

WELLNESS SPA HOTEL OZÓN

Tento komplex slúži na regeneráciu tela a duše a ponúka wellness služby nielen pre kúpeľnú klientelu, ale aj pre návštevníkov a hostí. Nájdete v ňom vodný a saunový svet.

Bardejovské Kúpele

Škála na riešenie neduhov je pestrá… 

Bardejovské kúpele, a. s., patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. LIečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. 

Viac na: www.kupele-bj.sk