Veľká Rača a sever Slovenska ako námety outdoorových aktivít. Využijete najbližšiu príležitosť?


433   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Detský lanový park

Veľká Rača na severe Slovenska je známa voľnočasovými športovými aktivítami. K svojim návštevníkom je toto známe centrum priaznivé v zime vďaka dobrým podmienkam na lyžovanie. Letné obdobie je však svojou ponukou k návštevníkom ďaleko pestrejšie.

Oplatí sa sem zavítať nielen kvôli nádhernej prírode, ale aj vďaka zaujímavým aktivitám, ktoré sa stali vyhľadávanými námetmi na podporu zdravého životného štýlu. A vaše dobré rozhodnutie ocenia najmä deti, ktoré sa dosýtosti vyšantia v detskom lanovom parku. Popri prírodných krásach sú návštevníci tejto časti Slovenska častými hosťami aj v tunajších centrách kultúry. História Kysučanov a odkazy ich predkov sústreďujú technické, kultúrne, prírodné a historické pamiatky miest a obcí Kysúc.

Stredisko zábavy a športu

Vaše dobré rozhodnutie návštevy Kysúc ocenia najmä deti, ktoré sa dosýtosti vyšantia v detskom lanovom parku. Počas návštevy vari najznámejšieho strediska Snowparadise Veľká Rača sa môžu zahrať a ponaháňať pomedzi prekážky v krásnej prírode. V tunajšom detskom lanovom centre sú rôzne outdoorové prekážky určené najmä pre deti do 12 rokov.

Snowparadise, Detský Lanový Park

Na detskom okruhu je pripravených niekoľko prekážok, ktoré sú prevažne 30 cm nad zemou, lanová pyramída, lanový tunel a tiež hojdačky. Park sa nachádza vedľa vrcholovej stanice lanovky Dedovka.

Neprehliadnite:

Dovolenky na Slovensku
Výlety po Slovensku a tipy na dovolenku:
lesy, doliny, vodné plochy aj výhľady na tatranské štíty

Letná obloha plná hviezd a mnohých prianí…

Nepochybne si toto miesto obľúbite a s určitosťou tu vždy nájdete nové inšpirácie a nové impulzy, môžete tu prísť stráviť aj najbližší letný večer. Prineste si so sebou karimatku alebo deku, na ktorú si ľahnete a môžete pozorovať padajúce hviezdičky. Predpoveď na toto obdobie je asi 60 meteorov za hodinu. V tomto období (začiatok augusta) nastanú vďaka fáze Mesiaca najpriaznivejšie podmienky pozorovania Letného komplexu meteorických rojov.

Snowparadise, Roj Perzeíd

Svoje maximá dosiahnu postupne Severné a Južné delta Akvaridy, Alfa Kaprikornidy a obe vetvy Iota Akvaríd. Spolu s Antiheliónovým zdrojom môžu na miestach bez rušivého vplyvu osvetlenia ľudských sídiel poskytnúť pozorovanie až niekoľkých desiatok meteorov za hodinu.

Text: redakcia
Foto: archív redakcie