Rozhľadňa Malý Jelenec


4237   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Rozhľadňa Malý Jelenec

 

Drevená rozhľadňa na Malom Jelenci poskytuje výhľad, ktorý očarí. Nachádza sa v malebnom prostredí Nemšovej, časti Trenčianska Závada, neďaleko Gazdovstva Uhliská.

Pohľad z vyhliadkovej veže na Malom Jelenci je fascinujúci. Z jednej strany ju (výška 24,6 m) obklopujú lesy, ale z tej druhej sa vám doslova otvára oblok do neznáma a prekvapí vás čarovnou scenériou Bielych Karpát. Strážovské vrchy majú zaujímavé tvary kopcov, rovnako ani Považský Inovec a Vršatecké bradlá sa krásou svojich horských dominánt nedajú zahanbiť. V diaľke vidno aj štíty Martinských hôľ. Otvára sa pred vami nielen panoráma blízkych i vzdialených hôr ale vidíte ako na dlani i mestá Trenčín, Dubnicu nad Váhom, Ilavu a dediny v okolí.

Bude sa ti páčiť: Prechádzka v korunách stromov

Za takým výhľadom, ktorý je navyše v každom ročnom období iný, sa oplatí merať cestu. Rozhľadňa je ľahko prístupná. Keď zaparkujete pri Gazdovstve Uhliská, nachádzajúce sa v časti obce Nemšová, v Trenčianskej Závade, máte odtiaľ k cieľu peši asi pol hodiny cesty okolo pastvín a lesným chodníkom.

Rozhľadňa Malý Jelenec

Gazdovstvo Uhliská dobre poznajú milovníci koní a iných domácich zvierat, cyklisti i turisti z celého okolia. Ponúkajú posedenie v štýlovom hostinci, osobný kontakt so zvieratami, výučbu jazdy na koni, jazdy v prírode a mnohé iné atrakcie.

Rozhľadňa Malý Jelenec

Ak máte chuť urobiť si príjemný výlet do prírody s rodinou, vyskúšajte náš tip.

Foto: www.trencinregion.sk