Kam s deťmi za snehom? Jazda skibusom na psie záprahy pod Kráľovu hoľu. Vitajte v SKI Telgárt.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Skibusom na psie záprahy a domáce špeciality

SKI Telgárt sa teší množstvu návštevníkov a okrem skvelej lyžovačky pripravuje pre lyžiarov každý víkend zaujímavý sprievodný program. Už túto sobotu 18. januára je pripravená pre rodiny s deťmi atraktívna jazda na psích záprahoch. Navyše sa záujemcovia môžu dostať na okolité svahy aj víkendovým skibusom.

Skibusom na psie záprahy a domáce špeciality

Skvelá lyžovačka v Telgárte

Lyžiarske stredisko v najvýchodnejšej obci Horehronia Telgárt poskytuje skvelú lyžovačku na zjazdovkách (6,5 km) s prekrásnymi výhľadmi na Kráľovu hoľu či majestátne železničné stavby viaduktov. Pre lyžiarov je k dispozícii niekoľko zjazdoviek s prevýšením 400 metrov aj detský vlek. Vďaka rôznorodosti si v tomto lyžiarskom stredisku dosýta zalyžujú začiatočníci i pokročilí lyžiari.

Skibusom na psie záprahy a domáce špeciality

Sprievodný program a psie záprahy

Stredisko SKI Telgárt zabezpečuje prvotriedne služby, ktoré dopĺňa reštaurácia Koliba pod Kráľovou hoľou či novovybudovaná požičovňa a servis lyžiarskeho náradia. Lyžiari sa počas sezóny zabavia aj pri zaujímavom doplnkovom programe. Počas soboty 18. januára 2020  budú k dispozícií dva psie záprahy ťahané niekoľkými pármi psov. Jazda na záprahu je dostupná každému návštevníkovi.

Neprehliadnite: Kam s deťmi do prírody?

Hudobný sprievodný program zabezpečí DJ Maxi a o zábavu pre deti sa postará animátor. Okrem toho si môžu návštevníci pochutiť i na domácich hamburgeroch, ktoré bude počas dňa pripravovať šéfkuchár Peter Polák z Pohostinstva pod Úbočou zo susednej obce Šumiac.

Skibusom na psie záprahy a domáce špeciality

Doprava skibusom pod Kráľovú hoľu

„V rámci akčnej zimy v kraji je novinkou tejto sezóny i ekologická doprava do lyžiarskeho strediska. Od začiatku januára do 15. marca je počas každého víkendu v prevádzke „Skibus pod Kráľovu hoľu“. Cestu začína v Lučenci o 7. hodine ráno a pokračuje zastaveniami v Rimavskej Sobote, Hnúšti, Tisovci, Revúcej, Muráni, Prednej Hore a končí priamo v lyžiarskom stredisku. Všetci cestujúci, ktorí sa rozhodnú dopraviť do strediska skibusom, získajú automaticky 20 % zľavu na celodenný skipas,“ informuje Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE. Lístky na skibus si záujemcovia môžu kúpiť prostredníctvom online rezervačného systému na www.zahoramizadolami.sk, alebo priamo v autobuse.

www.horehronie.sk