Preháňate sa radi zasneženou krajinou na bežkách? Štrbské bežky 2020 sú už správne “namazané”.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Štrbské bežky 2020

Popri klasickom lyžovaní sa stále viac vstúpencov zdravého pohybu venuje bežkovaniu. Rekreačne sa dá tento šport robiť takmer všade, kde je sneh. Športový klub Štrba organizuje aj tento rok tradičnú súťaž – Štrbské bežky. Uskutoční sa v nedeľu 19. januára 2020 v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese.

Štrbské bežky 2020

Verejné preteky v behu na lyžiach – Štrbské bežky sa budú konať v nedeľu 19. januára 2020 na Štrbskom Plese. Organizátori zo Športového klubu Štrba sa už sedem rokov snažia ponúknuť lyžiarskej verejnosti preteky, ktorých sa môžu zúčastniť všetci fanúšikovia bežeckého lyžovania bez ohľadu na vek a schopnosti. Podujatie sa koná pod záštitou hudobnej skupiny No Name a na trati si z kapely prídu zabehnúť aj bratia Ivan a Igor Timkovci. Zároveň v tento deň medzinárodná lyžiarska asociácia FIS organizuje oslavu Svetového dňa snehu World Snow Day, do ktorého sa zapojí okolo 500 podujatí a oslavy budú prebiehať v 45 krajinách sveta.

Štrbské bežky 2020

Štrbské bežky

Na Štrbských bežkách bude pre všetkých bežkárov pripravený dvoj- a päťkilometrový okruh. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom, no na trati bude nachystaná aj klasická stopa. Mená najrýchlejších pretekárov sa zapíšu na putovné Štrbské bežky. Pre žiakov bude pripravená 700 m prekážková trať SnowKidz kros šprint s intervalovým štartom. Kros šprint si môžu vyskúšať aj starší pretekári prihlásení na verejné preteky. Každý účastník získa účastnícku medailu a bude tiež zapojený do tomboly o atraktívne ceny. Drobné odmeny môžu získať aj deti do 10 rokov na krátkej rovinatej trati s malými prekážkami. Najmenšie deti si môžu prísť bezplatne vyskúšať detské bežky.

Štrbské Bežky 2020, Mapa Štrbské Bežky 2020, Mapa

Atmosféru podujatia podporí bubnová show Batida a hudobno zábavný koncert.

Organizátorom pretekov je Športový klub Štrba, Obec Štrba a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Na príprave podujatia sa podieľajú dobrovoľní organizátori zo Štrby, ktorí v decembri zorganizovali už 47. ročník Tatranský pohár v behu na lyžiach a v marci pripravujú Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach. Podujatie Štrbské bežky  sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR a sú súčasťou celoročného kalendára športových podujatí Tatry v pohybe.

www.skstrba.sk
www.regiontatry.sk
www.tatryvpohybe.sk