Jarná Gruntovačka na Horehroní

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Gruntovačka

Na Horehroní sa riadia, pokiaľ ide o podporu cestovného ruchu a zdravšieho životného prostredia, heslom BUDÚCNOSŤ ZAČÍNA DNES! V tom duchu zorganizovali na prvý poveľkonočný víkend (od 26. 4. 2019) akciu „Poďme spolu zabojovať s odpadom a vyčistime horehronskú prírodu“ ! Zapojili sa do nej základné a stredné školy regiónu Horehronie, ale aj mnohí iní dobrovoľníci.

Po úspešnom jesennom upratovaní región Horehronie pokračuje s čistením v jarnej sezóne. Čistenie turisticky vyhľadávaných lokalít regiónu Horehronie prebiehalo v rámci podujatia Jarná Gruntovačka v Banskobystrickom kraji, ktoré pri príležitosti Dňa Zeme organizovala Rozvojová agentúra Banskobystrického kraja spolu s OOCR Región Horehronie a ďalšími oblastnými organizáciami v kraji.

Gruntovačka

V piatok 26. apríla sa žiaci a študenti Breznianskych škôl pustili do upratovania cyklochodníkov a peších trás na Dedečkovu chatu. Do upratovania sa zapojilo približne 100 študentov. Bolo spojené aj s prednáškou Jakuba Korytiaka, študenta Technickej univerzity vo Zvolene o tom, ako správne separovať odpad a o dopadoch plastu na prírodu. Do upratovania sa zapojila aj Horská záchranná služba Nízke Tatry. Pomáhala s technickým zabezpečením a odvozom vyzbieraného odpadu z Dedečkovej chaty.

Gruntovačka

Počas jesenného upratovania na Dedečkovu chatu sme sa presvedčili, že táto lokalita je vyhľadávaným miestom milovníkov prírody, ale aj tých, ktorí si nevážia prírodné krásy a zanechávajú za sebou množstvo voľne pohodeného odpadu. Účastníkov jarného čistenia čakalo občerstvenie a sprievodný program zameraný na sviatok Deň Zeme,“ povedala výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Bude vás zaujímať: Horehronie v znamení nárastu cestovného ruchu

Sobota (27. 4.) bola venovaná čisteniu oddychových oblastí v okolí metropoly Horehronia. Gruntovanie viacerých lokalít Brezna pripravili spolu s iniciatívou Upracme (si) Brezno a občianskym združením Horské spoločenstvo.

Gruntovačka

Pre všetkých, ktorí by radi prispeli k čistejšiemu Horehroniu vo svojich obľúbených lokalitách si organizátori pripravili gruntovaciu SÚŤAŽ, ktorá prebiehala počas celého víkendu. „Záujemcovia sa do súťaže mohli zapojiť tým, že odfotili čistenú lokalitu na Horehroní pred a po vyčistení a fotku nám spolu s popisom poslali na FB na oficiálnu stránku regiónu Horehronie. Vyžrebovaný výherca sa okrem dobrého pocitu z krajšieho prostredia bude môcť tešiť na relax v špičkovom Wellness centre Hotela Partizán,“ priblížila podmienky súťaže Ing. Estera Potkány, destinačná koordinátorka OOCR Región Horehronie.

Zdroj: OOCR Región Horehronie