Trnavu rozozvučia umelci z celého sveta – 24. TRNAVSKÉ ORGANOVÉ DNI


3762   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Organové Dni, Denis Makhankov Dina Ikhina

Bazilika sv. Mikuláša v Trnave bude aj tento rok hostiť svetoznámych organistov. Počas 24. ročníka Trnavských organových dní 26. júl – 30. august 2019. Sa tak môžete započúvať do majstrovských prevedení skladieb a vychútnať si výnimočné organové večery v Trnave. Koncerty sa konajú vždy v nedeľu večer o 20. hodine v Bazilike sv. Mikuláša, iba otvárací a záverečný koncert sa koná v piatok.

Trnavské organové dni majú na programe sedem koncertov, počas ktorých sa predstavia umelci z Poľska, Talianska, Kazachstanu, Francúzska, Ruska a Slovenska.

Organové Dni, Bogdan Narloch

Bogdan Narloch

Nechajte sa unášať tónmi kráľovského hudobného nástroja v priestoroch neskorogotickej Baziliky sv. Mikuláša. Výnimočný festival začne v piatok 26. júla koncertom poľských hudobníkov Bogdana Narlocha a Romana Gryńa, ktorí zahrajú piesne od Chopina, Vavilova, Bossina, Goldberga na organe a trúbke.

Organové Dni, Roman Gryń

Roman Gryń

Miesto organových koncertov nie je náhodné. Bazilika sv. Mikuláša ponúka unikátne priestory s vynikajúcou akustikou. Zároveň je úzko spojená s našim prvým národným umelcom Mikulášom Schneidrom-Trnavským, ktorý tu pôsobil. Práve v nedeľu 18. augusta si poslucháči na koncerte francúzskeho organistu Christiana Bacheleyho a komorného speváckeho zboru z Trnavy Voci Allegre môžu vypočuť jeho skladbu.

Neprehliadnite: 3 hudobné letné aktivity v Trnave

Organové Dni, Christian Bacheley

Christian Bacheley

V nevšednej kombinácii organu a orchestra dobových nástrojov vystúpia v nedeľu 25. augusta Slováci so skladbami od G. F. Händla – Martin Bako, zakladateľ festivalu Stanislav Šurin, zoskupenie Cuore Barocco a umelecký vedúci Tomáš Kardoš.

Organové Dni, Giulia Biagetti

Giulia Biagetti

Teší nás, že Trnavské organové dni sa vyprofilovali na udalosť, ktorou žije Trnava počas celého augusta a stali sa pevnou súčasťou letného programu. Je to sviatok hudby, ktorý je atraktívny nielen pre domácich, ale aj pre turistov. Vypočujete si známe i menej známe piesne a spoznáte aj krásu Baziliky sv. Mikuláša, ktorá v sebe skrýva najstarší zachovaný trnavský organ či milostivý obraz Panny Márie,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Trnavske Organove Dni

Viac informácií o koncertoch získate na www.regiontrnava.sk, alebo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, so sídlom v Mestskej veži v Trnave.

www.regiontrnava.sk

Zdroj foto: Bachova spoločnosť