Medzinárodné krňačkové preteky


3776   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Medzinárodné krňačkové preteky

 

Na Horehroní v minulosti chlapi vo veľkom robili v hore ako drevorubači. Zrezané stromy bolo treba približovať z neprístupných kopcov do dolín. V zime, keď bolo dosť snehu, využívali na to zvláštne sane – krňačky.

Dnes si túto tradíciu Horehronci pripomínajú organizovaním pretekov.

Medzinárodné krňačkové preteky

2. ročník Medzinárodných pretekov v krňačkách o Veľkú cenu Jasnej sa uskutoční 22. až 23. februára 2019 od 8.30 do 14. hodiny. Otvárací ceremoniál je naplánovaný na námestí v Brezne, štart v Kosodrevine a cieľ pretokov v Krúpovej. Počas registrácie pred začiatkom pretekov sa budú vydávať štartovacie čísla.

Medzinárodné krňačkové preteky

Na súťažiacich, ale hlavne na fanúšikov a záujemcov o preteky čaká v Krúpovej pestrý sprievodný program. O zábavu sa postarajú DJ Kero, do tanca bude hrať ľudová hudba Veselí chlapci z Horehronia a mužská spevácka skupina Krnohári. Pripravený je aj animačný program a súťaže o vecné ceny. O dobré jedlo sa postará salaš Zbojská. Hostia budú môcť ochutnať grilované prasiatko, jahňacinu, baraninku, klobásy, jaterničky i tradičné halušky.

Odporúčame: Jarné prázdniny s deťmi

Medzinárodné krňačkové preteky

Majitelia regionálnej karty sa z Brezna do Krúpovej dostanú skibusom zadarmo.

Hlavným organizátorom podujatia je spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., spoluorganizátorom je Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Foto: slovakia.travel, horehronie.net