Jarné prázdniny s deťmi


2931   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Jarné prázdniny s deťmi, Bachledka, Lyziarska Skola

Naši školáci sa už nevedia dočkať týždňa zaslúženého oddychu – jarných prázdnin. Ak si lámete hlavu nad tým, kam pôjdete a aký program pripravíte svojim ratolestiam, možno vás naše tipy na príjemné jarné prázdniny plné pohybu na čerstvom vzduchu budú inšpirovať. Zahoďte teda za hlavu veľké jarné upratovanie a vymeňte jarný stereotyp za niečo naozaj vzrušujúce.

Jarné prázdniny s deťmi, Bachledka Snowtubingová dráha

Bachledka Snowtubingová dráha

Ak túžite po aktívnom oddychu neváhajte sa vydať s deťmi na niektoré z týchto troch úžasných miest. Dá sa tam lyžovať i sánkovať do sýtosti, ale i kúpať. Popritom si iste nájdete s deťmi čas aj na nezabudnuteľný výlet:

Jarné prázdniny s deťmi, Bachledka Snowrafting

Bachledka Snowrafting

 

Neprehliadni: Do kultúrnych inštitúcii v Žilinskom kraji so zľavou

Bachledova dolina
Okrem toho, že sú tu výborné podmienky na lyžovanie a ubytovanie pre rodiny, je momentálne veľmi známa svojim chodníkom v korunách stromov. Moderná vyhliadka v korunách stromov je ako stvorená na celodenný výlet. Na dobrodružné pátranie lesom sa môžete vybrať so svojimi ratolesťami po značenom chodníku. Atrakcia sa nachádza na vrchole Spišskej Magury, kde sa dostanú turisti do hodinky pešou chôdzou z Bachledovej doliny. Túra nie je náročná. Prechádzka po chodníku ponúkne vám aj deťom nádherné výhľady na Belianske Tatry a zblízka si môžete pozrieť aj najbližšie stromy.

Jarné prázdniny s deťmi, Jánošíkové Diery v Terchovej

Jánošíkové diery v Terchovej
Vrátna dolina patrí k obľúbeným miestam najmä zdatnejších lyžiarov a iste poteší i starších školákov. Neďaleko v Terchovej sú známe Jánošíkové diery, skvelý tip na výlet. Na tomto mieste je možné vidieť viac ako 20 vodopádov. Malý okruh sa dá zvládnuť aj v priebehu dvoch hodín aj s prestávkami. Reťaze, rebríky s množstvom adrenalínu počkajú aj na školákov. V zime je však potrebné zvýšiť opatrnosť, nakoľko strmší terén môže byť šmykľavý. Prechádzka vás odmení nádhernými výhľadmi prechádzku.

Jarné prázdniny s deťmi, Bobrovecká Dolina

Bobrovecká dolina
Ak nepatríte medzi veľkých fanúšikov lyžovania, tri km dlhá Bobrovecká dolina, ktorá sa nachádza v Západných Tatrách, je pre vás ideálnym miestom na jarný pobyt s deťmi. V doline je veľa chát a penziónov, v ktorých sa dá ubytovať. Nenáročnú turistickú prechádzku môžete začať v Oraviciach a skončiť v Bobroveckom sedle a každý deň si môžete vybrať v tomto čarovnom prostredí inú zaujímavú trasu. Zvládnu ju aj menšie deti. Horské túry každého obohatia o krásne zážitky. Keď vaša rodina zatúži po kúpaní v termálnej vode, príležitosť máte vo wellness centre v Oraviciach. Nebudete ľutovať.

Natália Bosáková