Už sa fašiang kráti


5392   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Fašiangy

Od Kračúna do fašiangov,
do Veľkého piatku,
daj sa diouča odmaľuvať
budeš mať pamiatku!

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia…
Vy si ich atmosféru stihnete ešte vychutnať v Múzeu slovenskej dediny v Martine. Podujatie Už sa fašiang kráti sa tu uskutoční v nedeľu 24. februára 2019 od 10. do 16. hodiny.

Fašiangy, Múzeum Slovenskej Dediny

V tradičnej dedinke sa budete môcť prejsť vo fašiangovom sprievode o 10.30, 12.30 a 14.30 hodine a zaspievať i zatancovať si spolu s rôznymi maškarami. V sprievode nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, prespanka, baba naopak či jazdec na koni. V sprievode sa predstavia fašiangovníci z folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici v programe Chodzenie po kláce. Napokon za sprievodu plačiek pochovajú basu, ktorá bude odpočívať až do Vzkriesenia na Veľkú noc. O význame fašiangov i tradičných masiek sa dozviete viac pri komentovanej prehliadke.

Neprehliadni: Zabíjačka na mlyne

Na fašiangovej akcii nebudú chýbať ani ukážky ľudovoumeleckej výroby spojené s predajom. O tradičné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

Fašiangy

Okrem skvelej atmosféry poteší každého 50. návštevníka voľná vstupenka na celý rok 2019, ktorá platí do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine. Podujatie podporilo aj OZ Jahodnícke háje.

www.snm.sk a www.skanzenmartin.sk
Zdroj: www.snm.sk