Pozvánka na Považie v zime


5732   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Považie v zime, Hrad Strečno

Región Považia skrýva množstvo pamiatok, prírodných krás či atrakcií. Poďte sa s nami inšpirovať týmto regiónom a navštívte ho aj počas zimných mesiacov. Z množstva krásnych miest stojí za to navštíviť napríklad, tieto:

Považie v zime, Čičmany v zime

Čičmany – Kto by nepoznal malebnú rázovitú dedinku, ktorá má svoje čaro v každom ročnom období, avšak v zime ešte o niečo viac. Malebné domčeky vás privítajú s ich tradičnou čičmianskou architektúrou. Kúsok od obce (asi 6 km) sa nachádza malé lyžiarske stredisko Javorinka so 6 lyžiarskymi vlekmi, vhodné na lyžovanie malých detí.

Považie v zime, Budatínsky zámok

Budatínsky zámok – Krásna architektonická pamiatka v meste Žilina bola postavená v polovici 13. storočia. Hoci v zimných mesiacoch nenájdete zámok, v ktorom sídli expozícia slovenského drotárstva, otvorený (prevádzkové mesiace sú iba od apríla do augusta), môžete sa poprechádzať po jeho krásnom okolí. Ideálne aj so štvornohým miláčikom.

Bude sa ti páčiť: Astrovlak jazdí počas jarných prázdnin

Považie v zime, Hrad Hričov

Hrad Hričov – Nad obcou Hričovské Podhradie sa týči zrúcanina hradu Hričov. Z hradu sa návštevníkovi naskytne krásny výhľad na vrch Roháč, Javorníky a údolie rieky Váh. Na výlet si zvoľte suché zimné obdobie, keď už nie je veľa snehu. Zrúcanina, skutočne stojí za návštevu.

Považie v zime, Považský hrad

Považský hrad – Neďaleko Považskej Bystrice nájdete ďalšiu zrúcaninu hradu. Stojí za návštevu možno práve cez zimu viac ako kedykoľvek inokedy. Prístup na hrad je možný cez Považské Podhradie. A vďaka nemu sa ocitnete doslova v zimnej rozprávke.

Dominika Koštialiková