Astrovlak jazdí počas jarných prázdnin


2795   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Astrovlak jazdí počas jarných prázdnin, Banskobystrický kraj, Horehronie

Vďaka spolupráci OOCR Región Horehronie, pracovníkov Odštepného závodu Čierny Balog, vedenia Čiernohronskej železnice a Hvezdárne v Banskej Bystrici vznikol vlani v lete jedinečný projekt – Astrovlak.

 

Účastníkov Astrovlaku čaká večerná jazda historickým vláčikom do Lesníckeho skanzenu uprostred Balockých vrchov a Astronomická príprava pred pozorovaním nočnej oblohy v priestoroch jednej z najstarších horárni na Slovensku pod vedením odborníkov z hvezdárni v Banskej Bystrici, ktorá je organizačnou súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom a následne pozorovanie nočnej zimnej oblohy astronomickými ďalekohľadmi aj s profesionálnym výkladom.

Astrovlak jazdí počas jarných prázdnin

Vlani počas letných prázdnin odštartoval Astrovlak svoje prvé jazdy. Medzi turistami mal nečakaný úspech. Pozorovanie nočnej oblohy v spojení s večernou jazdou Čiernohronskou železničkou prilákalo ľudí a turistov nielen z regiónu, ktorí v tom čase na Horehroní dovolenkovali, ale taktiež verejnosť z celého Slovenka. „Rodiny s deťmi cestovali stovky kilometrov aby mohli zažiť tento jedinečný výlet. Preto sme sa rozhodli zorganizovať aj zimný Astrovlak. Nočná obloha a usporiadanie hviezd je počas zimy iné ako v lete takže to bude pre účastníkov opäť jedinečný zážitok. Aj tí, ktorí už absolvovali výlet Astrovlakom, môžu opäť zažiť niečo nové,“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Neprehliadni: Skibus 4 x 4 na Horehroní

Astrovlak jazdí počas jarných prázdnin

Zimný Astrovlak bude jazdiť počas jarných prázdnin každú stredu. Na úzkokoľajke v Čiernom Balogu bude podvečer pripravený Astrovlak aby sa na ňom po Čiernohronskej železnici mohli odviesť milovníci nočnej oblohy a hviezd. Deti spolu s rodičmi môžu opäť vychutnať si magickú silu nočnej oblohy a zažiť pozorovanie hviezd priamo v nedotknutej prírode Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline.

Jazdu si už teraz môžete rezervovať na www.horehronie.net.

Zdroj: OOCR Región Horehronie