Skibus 4 x 4 na Horehroní


3463   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Skibus 4 x 4 na Horehroní, Ski Centrum Mýto

 

To tu ešte nebolo! Na Horehroní sa podarilo skibusom prepojiť 4 regióny so 4 atraktívnymi lyžiarskymi strediskami. Využite jedinečnú príležitosť a strávte zimu aktívnym oddychom na horách bez starosti o svojho štvorkolesového miláčika. 

Túto zimu lyžiari môžu od 19. januára využívať pilotný projekt prepojenia 4 lyžiarskych stredísk a 4 regiónov skibusom 4 x 4. Zo slovenských regiónov Novohrad, Podpoľanie, Horehronie a maďarského Salgotarjánu sa ním cez víkend pohodlne dostanú do Ski Centra Košútka, Ski Centra Mýto, Ski Tále a Jasnej Nízke Tatry. Skibus 4 x 4 premáva v sobotu a nedeľu ráno z maďarského Salgótarjánu cez 7 zastávok na Slovensku. Cestujúci lyžiari ho môžu využívať do 24. marca 2019. Dostanú sa ním do 4 lyžiarskych stredísk, ktoré navyše poskytujú cestujúcim skibusu zľavy od 10 % až do 25 % z ceny skipasu. 

Sme veľmi radi, že sme mohli takouto formou podporiť rozvoj cezhraničnej spolupráce a cestovného ruchu v Banskobystrickom kraji. Vďaka spolupráci s partnerskou Novohradskou župou so sídlom v Šalgotarjáne a turistickými regiónmi Novohrad, Podpoľanie a Horehronie sme dokázali dať turistom z Maďarska a našich južných okresov moderné a pohodlné spojenie do lyžiarskych stredísk v kraji a zároveň im poskytnúť za zvýhodnené ceny skipasy,“ pochvaľoval si pri otvorení skibusu Ján Lunter, predseda BBSK. „Cezhraničný skibus je zárukou výhodnej lyžovačky a bezpečnej dopravy do zasnežených lyžiarskych stredísk a šetrí nielen peniaze turistov na dopravu, ale najmä životné prostredie.“ povedal Ing. Ľuboš Ďurinďák, predseda predstavenstva OOCR Región Horehronie a jeho výkonná riaditeľka, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, ešte dodala: „Veríme, že návštevníci ocenia túto iniciatívu a využijú výhodné služby a zľavy, ktoré pre nich pripravujeme v spolupráci s lyžiarskymi strediskami: Podpoľaním, Novohradom, Maďarskom a Banskobystrickým krajom.“

Cenník autobusových lístkov: 
Salgótarján/ Fiľakovo Ski Centrum Mýto/ Ski Tále/ Jasná Nízke Tatry: 7 EUR 
Salgótarján  Ski centrum Košútka: 4 EUR 
Lučenec/ Lovinobaňa  Ski Centrum Mýto/ Ski Tále/ Jasná Nízke Tatry: 5 EUR 
Lučenec/ Lovinobaňa  Ski centrum Košútka: 3 EUR
Hriňová – Ski Centrum Mýto/ Ski Tále/ Jasná Nízke Tatry: 4 EUR.

Postup objednávania lístkov:
Jazdu skibusom 4 x 4 je nutné objednať si na skibus@blaguss.sk. Na uvedený e-mail pošlete svoje údaje: Meno a priezvisko (všetkých cestujúcich), Príchod: dátum, Príchod: Zastávka  nástup/výstup,  Odchod: dátum, Odchod: Zastávka  nástup/výstup, Počet cestujúcich. Na svoj e-mail dostanete voucher s vašimi údajmi, ktorým sa preukážete šoférovi autobusu a uhradíte mu za cestu v hotovosti – len v eurách (nie je možné platiť forintami). V pokladni lyžiarskeho strediska sa preukážete voucherom a dokladom o zaplatení cestovného. Na tomto základe vám v pokladni lyžiarskeho strediska vydajú skipas so zľavou.

Ski centrum Košútka

Skibus 4 x 4 na Horehroní, Ski Centrum Košútka

Centrum leží v srdci Podpoľania, ponúka 4 zjazdovky (najdlhšia 1140 m) a nádherné panoramatické výhľady na Poľanu i celé Podpoľanie. V stredisku sú 4 vleky, nekonečné lano pre najmenších lyžiarov, snowpark so skokmi, railami a inými prekážkami. Nechýba ani požičovňa lyží, snowboardov, obuvi a doplnkov. Lyžiarske stredisko dáva zľavu 25 % na celodenný lístok.

Ski Centrum Mýto 

Skibus 4 x 4 na Horehroní, Ski Centrum Mýto

Lyžiarske centrum sa nachádza na severe predhoria Nízkych Tatier. Svojimi parametrami spĺňa všetky predpoklady na kvalitnú lyžovačku aj pre náročných lyžiarov. Disponuje pohodlnou štvorsedačkou a 3 vlekmi. Nechýba ani lyžiarska škola, servis lyží a iné služby pre športovcov. V stredisku sa môžete občerstviť v novovybudovanom reštauračnom zariadení a bufetoch. služby. Cestujúcim zo skibusu 4 x 4 poskytujú 10 % zľavu na skipase.

Prečítajte si: Aby ste sa na horách nestratili…

Ski Tále

Skibus 4 x 4 na Horehroní, Ski Tále

V majestátnych končiaroch Nízkych Tatier je ideálne zimné stredisko na športové vyžitie – Ski Tále. Nachádza sa pod južnými svahmi Chopku. Stredisko ponúka 6 vlekov s kvalitne upravovanými zjazdovkami pre náročných aj menej náročných lyžiarov. Celková dĺžka tratí je 2,77 km. Cestujúcim skibusu 4 x 4 bude poskytnutá zľava 15 % na celodenný skipas. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je v peknom prostredí zasneženého golfového ihriska pripravená trať s okruhom 3,9 km dlhým

Jasná Nízke Tatry 

Skibus 4 x 4 na Horehroní, Jasná Nízke Tatry

V nadmorskej výške 2024 m nájdete najväčšie lyžiarske stredisko na SlovenskuJasná Nízke Tatry. Ponúka neuveriteľných 50 km zjazdoviek, na ktoré vás dopravia najmodernejšie lanovky. Využite 20 % zľavu zo všetkých offline cien a zabavte sa na plné obrátky v nádhernom prostredí, ktoré si zamilujete. Okrem iného tu nájdete aj freeridové zóny, DCsnow park i večerné lyžovanie.

Zdroj: www.horehronie.net

Cestovný poriadok Skibus 4 x 4

Smer Salgótarjan – Horehronie
7.00 –  Odchod Youth Sport Center Salgótarján (Kassai sor 84)

7.22 –  Príchod Mestský úrad Fiľakovo (Radničná 562/25)
7.27 –  Odchod Mestský úrad Fiľakovo
7.47 –  Príchod Mestský úrad Lučenec (Novohradská 316/1)
7.52 –   Odchod Mestský úrad Lučenec
8.06 –  Príchod Obecný úrad Lovinobaňa (SNP 356/1)
8.10 –  Odchod Obecný úrad Lovinobaňa
8.34 –  Príchod Ski centrum Košútka (Hriňová 2908)
8.40  – Odchod Ski centrum Košútka
8.44 –  Príchod Mestský úrad Hriňová (Partizánska 1612/5)
8.50 –  Odchod Mestský úrad Hriňová
9.40 –  Príchod Mýto Ski Centrum (Mýto pod Ďumbierom)
9.45 –  Odchod Mýto Ski Centrum
9.51 –  Príchod Ski Tále (Horná Lehota)
9.55 –  Odchod Ski Tále
10.04 – Príchod Chopok Juh Krupová (Horná Lehota)

Smer Horehronie – Salgótarjan
15.30 – Odchod Chopok Juh Krupová (Horná Lehota) 
15.45  – Odchod Ski Tále (Horná Lehota)
15.55  – Odchod Mýto Ski Centrum (Mýto pod Ďumbierom)

16.50 – Odchod Mestský úrad Hriňová (Partizánska 1612/5)
17.00 – Odchod Ski centrum Košútka (Hriňová 2908)
17.30 – Odchod Obecný úrad Lovinobaňa (SNP 356/1)
17.50  – Odchod Mestský úrad Lučenec (Novohradská 316/1)
18.15 – Odchod Mestský úrad Fiľakovo (Radničná 562/25)
18.37 – Príchod Youth Sport Center Salgótar