Zimné výlety do Štiavnických vrchov sú ideálna voľba aj pre vás. A nezabudnite na sánky a bežkárske lyže…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zimné výlety a Počúvadlianske jazero

Zimné výlety do Štiavnických vrchov vás určite nesklamú. Táto známa lokalita je významným centrom celoročnej turistiky. V aktuálnej zimnej sezóne je magnetom približne 45 km bežkárskych trás. Za priaznivých snehových podmienok je pre klasický štýl udržiavaný asi 10 km dlhý okruh medzi Červenou studňou a zjazdovkou Salamandra Resort. Tunajší nadšenci však upravujú úsek až po Richňavský tajch.

Biela stopa štiavnická

Dobrovoľníci pre vás upravujú stopu na červenej značke v Hornohodrušskom jarku a na zelenej trase vedúcej po náučnom chodníku GEO až po zjazdovku Salamandra Resort. Úprava tohto okruhu je podmienená priaznivými snehovými podmienkami. Trasa Červená studňa – Zadné Rosniarky – Veterné sedlo v dĺžke bezmála 3,5 km je hlavne pre zdatnejších bežkárov. Ak chcete využiť okruh odtiaľto po Salamandra Resort a späť, odporúčame začať chodníkom GEO. V smere od Červenej studne v prvej tretine trasy (Rosniarky) prekonáva náročné prevýšenie asi 100 m  a tie treba poctivo vyšliapať. V opačnom smere je to náročný zjazd, ktorý zdolá iba výkonnostne zdatný bežkár. Pri zjazdovke treba zostúpiť asi o 150 m nižšie, kde ústi Hornohodrušský jarok (4,5 km po Červenú studňu). Trasa po Hornohodrušskom jarku má minimálne prevýšenie, je vhodná aj pre nenáročného bežkára a rodiny s deťmi.

Neprehliadnite:

Veľká Homoľa, rozhľadňa

Tip na náročnejšiu zimnú turistiku – vrch Vtáčnik. Za námahu vás kráľovsky odmení


Zimné výlety do Štiavnických vrchov na všetky spôsoby

Máte zmysel pre dobrodružstvo a túžbu po vzrušení? Chcete si zimné radovánky trochu ozvláštniť? Korčuľovanie na zamrznutých tajchoch a sánkovanie v okolí je romantika bez konkurencie. Zamrznuté tajchy sa v poriadnej tuhej zime menia na parádne klziská. Najčastejšie môžete korčuliarov nájsť na tajchoch nad mestom Banská Štiavnica: na Veľkej Vodárenskej a Červenej studni. Vyskúšať môžete aj korčuliarsky maratón po všetkých tajchoch. Miestni obyvatelia si raz začas na Veľkej Vodárenskej pripravia nočné korčuľovanie za svitu sviečok a lampášov. To je pravá štiavnická romantika

Zimné výlety a Štiavnické vrchy sú ideálna voľba aj v zime, bežkovanie


Zimné strediská v okolí Banskej Štiavnice uspokoja rôznou ponukou všetky vekové kategórie.
K dispozícii sú vleky i rôznorodé služby. Stačí prísť a presvedčiť sa…Dôležité je však myslieť na aktuálne možnosti a v neposlednom rade aj na svoju bezpečnosť i na bezpečnosť ostatných účastníkov zimných turistických výletov.

Viac na: www.nabezky.sk