Gemerský expres spája Košice a Gemer


4148   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Gemerský expres

 

Do vlakového grafikonu v košickom regióne pribudol nový mimoriadny turistický spoj – Gemerský expres. Každú sobotu od 4.5. do 22.6. odvezie cestujúcich z Košíc na Gemer po tratiach, po ktorých už osobné vlaky nejazdia.

Mimoriadny turistický vlak Gemerský expres je pre túto lokalitu potrebným impulzom, ktorý rozširuje turistické možnosti v Košickom kraji. Všetkým, ktorí radi cestujú, sa naskytá nová príležitosť zahrnúť do víkendových plánov výlety a turistiku v gemerskom regióne. Dopravu z Košíc im uľahčí turistický vlak Gemerský expres. Nadväzuje na podobný spoj, ktorý vlani v lete i počas tejto zimy s úspechom prevádzkovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Gemerský expres je druhým zo štyroch mimoriadnych turistických spojení, ktoré v tomto roku môžu návštevníci nášho kraja i domáci využiť. Otvára nové možnosti, keďže bude premávať po regionálnych trasách, ktoré sa už pre osobnú dopravu nevyužívajú. Verím, že jednodňové výlety na Gemer využijú aj tí, ktorí prídu do Košíc počas majstrovstiev sveta v hokeji. Tento región je jedným z málo poznaných, no turisticky atraktívnych kútov nášho kraja, ktoré sa oplatí navštíviť,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

 

Gemerský expres bude premávať každú sobotu od 4. 5. do 22. 6. 2019 s ranným odchodom z košickej železničnej stanice o 8. hodine. V stanici Plešivec sa súprava rozdelí a cestujúci si môžu zvoliť, ktorým smerom budú pokračovať – buď na Slavošovce, alebo Muráň. Cestujúci si tak môžu naplánovať aj viacero sobôt a objavovať nespočetné množstvo zaujímavých zákutí, ktoré táto lokalita ponúka,“ doplnila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Návrat do Košíc je večer o 18.50.

Neprehliadnite: UNESCO na dosah

Som naozaj veľmi rád, že ZSSK sa už tretíkrát spolu s organizáciou Košice Región Turizmus podieľa na podpore cestovného ruchu. Projekt Ľadový expres si ľudia obľúbili a verím, že s Gemerským expresom to nebude inak. Možnosť spoznávať krásy okolia a navyše uctiť si prírodu ekologickým spôsobom dopravy – čo viac si v rámci spolupráce môžem priať,“ povedal Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Gemerský expres

Košice Región Turizmus pripravil k Gemerskému expresu aj prehľad tipov na miesta na trase, ktoré sa oplatí vidieť. Záujemcovia sa k nim a k cestovným lístkom dostanú v Regionálnom informačnom bode v Košiciach, ale aj na novej stránke: www.vylety.kosiceregion.com. V predaji sú len obojsmerné lístky s jednotnou cenou 14 eur pre dospelých, 9 eur pre osoby 3 – 18 r., nad 62 r., držiteľov preukazov ŤZP a ich sprievodcov. Deti do 3 rokov cestujú zdarma, avšak bez nároku na miesto.

https://vylety.kosiceregion.com