Pohoda a kultúra v Hlohovci nemá čas prázdninovať. Osviežujúce tipy pre všetkých a na všetky spôsoby


3947   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Fraštacké leto v Hlohovci, mesto Hlohovec

Pohoda a kultúra v Hlohovci má počas prázdnin zelenú. Júl je v Meste ruží ako stvorený na aktivity pod holým nebom. Preto tunajšie Mestské kultúrne centrum pripravilo prevažnú časť svojich podujatí práve v exteriéri. Aj tento rok – vďaka získanému grantu z Fondu na podporu umenia – sú pripravené stále viac populárnejšie podujatia pre deti pod názvom Čítanie v tráve.

Obľúbeným čítaniam patria pravidelné štvrtkové dopoludnia v nádhernom prostredí Zámockej záhrady. Naše pozvanie na dramatizované čítanie prijali spisovatelia, herci i moderátori. Svoje čítanie určite oživia zvedavými otázkami, veselou diskusiou, hrou na hudobný nástroj alebo detskými hrami. Bližšie informácie o čítaných knižkách z podujatia nájdete pravidelne na Facebookovej stránke Mestského kultúrneho centra.

Čítanie v tráve Hlohovec

Hudba počas prázdnin

Po minuloročnom úspechu klavírneho koncertu Norberta Daniša sa tento skromný a talentovaný umelec predstaví v priestoroch amfiteátra 18. júla o 18.00 hodine. Odznejú skladby hudobných velikánov, no aj známe melódie z rôznych filmových trhákov a my vám garantujeme veľmi príjemný nedeľný letný večer. Vstup na toto podujatie je voľný. 

koncert Hlohovec kultúrne leto

Richard je tu doma…

V priestoroch amfiteátra sa 28. júla uskutoční aj hudobný koncert hlohovského rodáka Richarda Müllera. Richard u nás koncertoval koncom minulého roka, vzhľadom na vtedajšiu epidemiologickú situáciu sme však mohli Empírové divadlo obsadiť iba jednou stovkou divákov. V súčasnosti nám situácia praje a vzhľadom k aktuálnym opatreniam máme k dispozícii až 800 voľných miest na sedenie. Vstupenky sú už v predpredaji na stránke, alebo si ich môžete zakúpiť v Informačnom centre na Nám. sv. Michala 3.

koncert Richard Muller Hlohovec

Divadlo na Hlohovskom zámku

Pre milovníkov divadla máme v mesiaci júl pripravenú novinku z dielne Nového divadla s názvom Druhá smrť Jany z Arcu. Ide o tragikomédiu o tom, čo plánoval Boh so svojím synom Ježišom, Janou z Arcu a katom. Hra je vhodná pre divákov od 15 rokov. Režisérom a tvorcom hudby predstavenia je Martin Geišberg.

Neprehliadnite:
Kultúra búra bariéry a pomáha prekonávať nevšímavosť a apatiu. Cestu pochopenia našli v Hlohovci

Nová výstava Stromy / s tromi na Hlohovskom zámku

Aktuálna výstava obrazov, sôch a fotografií troch autorov, ktorých okrem príbuzenských vzťahov spája aj jednotný námet v autorskej tvorbe. Akademickí sochári manželia Marcela a Viliam Loviškovci tvoria autorskú dvojicu už takmer 35 rokov. V galérii na Hlohovskom zámku budú vystavovať diela, ktoré reflektujú tému prírody a kladú dôraz na prácu s prírodnými materiálmi. Do spoločnej výstavy prizvali aj svoju dcéru fotografku Leu Loviškovú, ktorá do celkovej inštalácie prináša médium fotografie s cyklom o lese.

Zámocký Park, Fraštacké leto v Hlohovci, informácie o Slovensku, kultúra, história,

Hlohovský zámok – centrum kultúrneho diania

Nový priestor pre všetkých

Posledný deň mesiaca júl bude patriť slávnostnému otvoreniu novej Čil:zóny v podchode na Nám. sv. Michala 3. Mestské kultúrne centrum tak ponúka obyvateľom priestor, kde sa môžu zastaviť, posedieť si, oddýchnuť, prípadne zrealizovať nejakú zaujímavú aktivitu. Otvorenie tohto nového priestoru bude vyplnené rôznymi aktivitami v čase od 14.00 – 22.00 hodiny. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na burzu kníh, workshop linorytovej potlače na tričká s Igorom Hanečákom, workshop s výrobou upcyklovaných peňaženiek z nápojového kartónu s Jakubom z PureLove a o 20.00 hodine zakončíme toto podujatie koncertom zoskupenia Orchester Jeana Valjeana.
Všetky Hlohovčanky, Hlohovčania a návštevníci Mesta ruží sú srdečne vítaní.

Viac na: www.kultura.hlohovec.sk