Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok – tradičné remeslá a chute v Meste príbehov

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kremnické trhy a remeslá

Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok patria bezpochyby k najobľúbenejším podujatiam v Zlatej Kremnici. Po ročnej vynútenej pauze sa na Štefánikovo námestie vracia tradičná jarmočná atmoféra a aj –  ako ináč v Meste príbehov – niečo navyše. Z dobrej nálady a mnohých zážitkov sa ujde každému…

V nadchádzajúcu sobotu sa centrálne námestie a priľahlé ulice Kremnice naplnia tradičnou remeselnou výrobou, atrakciami a hudbou. Kultúrne a informačné centrum – ako hlavný organizátor podujatia – zasvätil tohtoročný jarmok opäť poctivej ručnej výrobe. Nájdete tu živé ukážky a fortieľ remesla keramikárov, drotárov, prútikárov, krajčírov či košikárov. Dominovať budú výrobky z prírodných tkanín, dreva a prútia.

Neprehliadnite:
Bájne Sitno sa prebúdza.
Odkrýva svoje stáročné tajomné zákutia pre ďalších zvedavcov

Najväčší dôraz na najmenších

Lákavo a pestro ladený program koncipovali organizátori tak, aby sa nezabudlo ani na rodičov s deťmi. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, ktoré pripravili členovia občianskeho združenia Historické vecičky a predvedú aj stredoveké tance. Naživo uvidíme, ako sa pracuje s hrnčiarskym kruhom a ako sa ručne vyrába obuv. Na svoje si prídu aj milovníci lukostreľby. Na Štefánikovo námestie zavíta Cech starých bojových umení Vlčí tesák s ukážkami remesiel a lukostreľby. A, samozrejme, nebude chýbať obľúbený Trh márnosti a Kremnické strigy.

Kremnické trhy a remeslá Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok, informácie o Slovensku, tradície, regióny, kultúra, história, pamiatky

Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok

Neprehliadnite:
Poznáte najdlhší visutý lanový most na Slovensku?

Za príbehmi do Mesta príbehov

Na hlavnom pódiu sa prestriedajú umelci z Kremnice,no aj z iných kútov Slovenska. Predstaví sa kremnická dychová hudba Minciar, Majerovci s ľudovou hudbou, detský folklórny súbor Dukátik, ale aj kremnická mladá kapela Virvar. Tešiť sa môžeme na koncerty Sounds2Good s cover verziami známych hitov, Lucie Revival Morava či Modus Memory. Jarmok pozdravia kremnickí baníci tradičným sprievodom a o energiu na podujatí sa postará bubnová šou Batida.gastro zóne si pochutnáme na obľúbených párancoch, domácich koláčikoch, trdelníkoch či jarmočných špecialitách.

Kremnické trhy a remeslá, Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok, tradície, regióny, Slovensko, kultúra, história

Pestré všeličo; ako na jarmoku

Bez obáv v ústrety zábave

Podujatia Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok sa uskutočnia v sobotu 24. júla v súlade s platnými epidemiologickými nariadeniami. „Bezpečnosť je pre nás na prvom mieste, preto prosíme všetkých návštevníkov, aby dodržiavali hygienické pokyny,“ uviedla riaditeľka Kultúrneho a informačného centra Zuzana Tileschová.
Podujatie podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Foto: www.ivancillik.eu
Viac na: www.kremnica.sk