Husacina u Galika – dlhoročná tradícia kulinárskych zážitkov pod Malými Karpatmi láka aj túto jeseň

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Husacina u Galika

Originálna reštaurácia HUSACINA U GALIKA v Slovenskom Grobe nie je známa len v širokom okolí, ale aj ďaleko za hranicami Slovenska. Dôkazom sú početné návštevy z okolitých krajín i zo zámoria. Za slovenskou špecialitou – do zlatista upečenou húskou – už vyše 15 rokov chodia najmä v tomto jesennom čase mnohí gurmáni. Reštaurácia sa teda právom pýši vysokým kreditom. Je vybudovaný vďaka stabilnému jedálnemu a nápojovému lístku a tunajšej atmosfére. Toto miesto stretnutí rodiny, priateľov i kolegov je po tieto dni znova tým správnym miestom na nový zážitok… Kto by ho premeškal?!

“Nie sme klasickou reštauráciou, akých sú desiatky. Zameriavame sa na prípravu a podávanie pečených husí, kačíc, lokší a husacích pečienok. Používame vlastné, rokmi overené receptúry vychádzajúce z tradície. Jedlá pripravuje stabilný tím kuchárov tradičnou metódou, v hlinených pekáčoch,” hrdo hovorí pani majiteľka Paula Galiková.

Husacina u Galika, gastro, lexikon, Malé Karpaty

Každému sa vyhovieť dá…

V súčasnosti ponúkame svojim hosťom okrem hlavnej miestnosti pre 60 ľudí aj ďalšie priestory pre 40, 20, 14 a 10 ľudí, ktoré sú vhodné pre menšie rodinné posedenia a oslavy, pracovné stretnutia, či rokovania v súkromí. V našom jedálnom lístku disponujeme aj rozšírenou ponukou jedál, z ktorej je – ako to ž v bohatej ponuke býva – naozaj ťažké vybrať. Neveríte…?

Kulinársky zážitok je istý

“Pripravujeme aj rozmanité špeciality slovenskej kuchyne ako sú pečené prasiatko, kotlíkový guláš, zabíjačkové špeciality, živánska, ryby, kurčatá na rošte a poľovnícke špeciality. Samozrejmosťou je aj ponuka kvalitných vín, nezabúdame ani na ponuku jedál pre vegetariánov, ktorí si zaiste u nás tiež vyberú,” dodáva pani Paula. Pridanou hodnotou pre zákazníkov reštaurácie je v letných mesiacoch aj záhradné posedenie. Reštaurácia pracuje dlhodobo s overenými dodávateľmi, ktorí dokážu pre kuchárov zabezpečiť tie najkvalitnejšie produkty a pre hostí prvotriednu kvalitu a skutočný gurmánsky zážitok.

Husacina u Galika, gastro, lexikon, Malé Karpaty

Neprehliadnite:

husacina, Grob, HusBusNová služba turistom: HusBus – odvoz do Kráľovstva husaciny za históriou a gastrozážitkami

Cesta za zákazníkom je pridanou hodnotou

Pôsobíme často aj v externom prostredí vo forme ambulantného a stánkového predaja pri rôznych príležitostiach ako sú jarmoky a výstavy. Medzi aktivity nášho podniku patrí aj dovoz jedál na rôzne podujatia a oslavy alebo priamo k zákazníkom domov. Súčasťou reštaurácie je aj možnosť ubytovania sa v dvoch dvojposteľových a jednej štvorposteľovej izbe. Hoci je HUSACINA U GALIKA otvorená každý deň, odporúčame hosťom vopred si telefonicky overiť obsadenosť.

Husacina u Galika, lexikon, gastro, Malé Karpaty

Súťaž o poukaz na gastronomický zážitok v Reštaurácii HUSACINA U GALIKA pre 4 – 6 osôb:

Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku:

Kde môžete zažiť príjemné posedenie s originálnou gastronomickou ponukou v reštaurácii HUSACINA U GALIKA?

a)  Chorvátsky Grob
b)  Viničné
c)  Slovenský Grob
 
Súťaž bude vyhodnotená dňa 16. 11. 2021

Text a foto: Husacina u Galika

Viac na: www.husacinaugalika.sk