Myslíte to s lukostreľbou vážne? Toto nesmie chýbať vo vašej lukostreleckej výbave


2762   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Myslíte to s lukostreľbou vážne? Toto nesmie chýbať vo vašej lukostreleckej výbave, lukostrelba, luk

Pokiaľ vlastníte luk a s lukostreľbou to myslíte naozaj vážne, existuje hneď plejáda vecí a doplnkov, ktoré budete vo svojej lukostreleckej výbave potrebovať. Kúpou samotného luku to rozhodne nekončí a čím viac budete strieľať, tým viac šípov, tetív či terčov budete potrebovať. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo všetko nesmie chýbať vo vašej lukostreleckej výbave.

Šípy do luku a hroty

Keď sme povedali, že čím viac budete strieľať, tým viac budete potrebovať, ako prvé sme mysleli na šípy. Aj keď sú šípy oproti nábojom použiteľné viackrát, z času na čas jeden stratíte, druhý zlomíte a ani sa nenazdáte a nebudete mať čím strieľať. A to je v streleckom živote to najhoršie. Preto sa musíte zásobiť dopredu a čo najviac.

Šípy do luku sú niečím, čoho nikdy nie je dosť. Preto si neváhajte kúpiť dostatočné množstvo do zásoby. Pokojne si vyberte z niekoľkých druhov a postupom času tak nájdete presný typ, ktorý vám bude vyhovovať najviac. To isté platí aj pre hroty, z ktorých každý druh slúži na svoje konkrétne účely. Pokiaľ sa chystáte napríklad na lov, uistite sa, že máte vo svojej zásobe dostatok loveckých hrotov a kvalitných šípov. Ak iba trénujete, postačia vám aj menej zložité šípy a hroty.

Neprehliadnite:
Pravidelné lekcie nordic walkingu ako cesta za plnohodnotným zdravím

Tetivy a káble

Tetivy a káble sú na rozdiel od šípov a hrotov o čosi dlhodobejšou investíciou, najmä keď nakupujete u kvalitných predajcov. Kvalitná tetiva či kábel, ktoré sú vyrobené z odolných a spoľahlivých materiálov, vám často vydržia mesiace a roky. Ako sme už však spomínali, nehody sa stávajú; a tak je rozumné mať aspoň jeden kus v zálohe. Pre každý prípad.Tetivy ani káble nevyžadujú obrovský priestor, ľahko ich skryjete do vaku či vrecka, sú vynikajúco prenosné a vždy ich tak môžete mať poruke. A navyše nie sú vôbec drahé, mať kus navyše sa tak rozhodne vyplatí. Myslite dopredu a nič vás neprekvapí!

Terčovnice a terče

Terčovnice a terče sú základom v prípade, že sa venujete lukostreľbe súťažne alebo máte svoju vlastnú strelnicu. Aby ste sa vyhli nude, odporúčame zakúpiť si viacero terčovníc a terčov, čím si zabezpečíte nikdy nekončiacu zábavu. Pokiaľ iba začínate, zvoľte jednoduchšie a väčšie terče, neskôr prejdite na náročnejšie a zložitejšie výzvy, ktoré z vás spravia skúseného strelca.

Ostatné doplnky a náhradné diely

Aj keď nemôžete myslieť na všetko, predstavte si všetky scenáre, ktoré sa môžu udiať a dôkladne sa na ne pripravte. V prípade, že váš luk pozostáva z jednotlivých častí, dopredu si zistite, kde tieto časti môžete opraviť alebo kúpiť nové. Spoľahlivý obchod s náhradnými dielmi je pomocníkom v tých najhorších situáciách, ktorého určite budete potrebovať.

Myslite tak napríklad na držiaky šípov, chrániče, vaky, letky či na mieridlá. V každom prípade je lepšie mať radšej rozsiahlejšiu výbavu, ako výbavu nedostatočnú.

Neviete, čo by ste ešte mohli potrebovať? Opýtajte sa skúsených expertov z internetového obchodu AFG.sk a doplňte si svoju lukostreleckú výbavu ešte dnes!

Foto: archív pixabay