Jesenné cyklistické zážitky sú na dosah. Viete, kde nájdete kvalitné asfaltové cyklotrasy na Slovensku?


879   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
cyklistické zážitky

Cyklistické zážitky na prelome leta a jesene majú osobité čaro. Konečne neprekáža spaľujúce slnko, vzduch je vlhkejší a nové cyklotrasy sú predsa výzvou! Náš dobrý spoločník a kamarát bicykel sa už isto nevie dočkať… A preto odporúčame menej náročný cyklovýlet. Budete mať istotu, že vás čakajú kvalitné asfaltové cyklotrasy. Také, na ktorých vás nebude natriasať a neriskujete ani nepríjemný pád.

Odporúčame vám tipy na 3 cyklotrasy, pri ktorých si môžete bez starostí vyvetrať hlavu a nezaťažovať svoju myseľ a pozornosť.

Asfaltovým cyklotrasám (zatiaľ) kraľuje severné Slovensko

Množstvo asfaltových cyklotrás nájdete – okrem Bratislavy a blízkeho Rakúska – aj na severnom Slovensku. Kraje obklopené horami športovcom naozaj prajú. Tak neváhajte, vezmite si do auta alebo do vlaku svojho dvojnohého tátoša a hor sa objavovať krásy Slovenska!

cyklistické zážitky

Prekvapenie: Belianska cyklotrasa

Asfaltová cyklotrasa spája podtatranskú obec Spišská Belá s Tatranskou Kotlinou. Je dlhá 9 km a zvládnete ju ľavou zadnou. Obľube sa teší najmä preto, že hoci kopce priamo na cyklotrase postrádate, okolo sa nimi môžete kochať. A to nie hocijakými. Naskytnú sa vám nádherné výhľady na Belianske Tatry. Ak vás to počas teplejších dní bude lakáť k odpočinku, popri cyklochodníku nájdete prístrešky aj s lavičkami. Pre výletuchtivých odporúčame návštevu Belianskej jaskyne.

Gaderská dolina

V Gaderskej doline vo Veľkej Fatre vymlel horský potok vo vápencových skalách malebný kaňon. Cyklovýlet v takomto prostredí pohladí dušu. Dohromady je to približne 30 km, navyše po kvalitnej udržiavanej asfaltovej cyklotrase. Tá ďalej vedie do doliny Selenec so skalným zúžením Čertova brána, do Dedošovej doliny a späť. Ak si predsa len trúfate aj na kopce, môžete si cestou spraviť výlet i na blízky Blatnický hrad. Účastníci tohoto cyklistického výjazdu určite nebudú ľutovať.

Neprehliadnite:

Pre cykloturistiku bikesharing Smolenice
Pre cykloturistiku v regióne Malých Karpát svieti svieža zelená!
Tunajšie cyklotrasy sú vyhľadávané

Ružomberok a jeho okolie má bonusovú ponuku…

Ak hľadáte na Slovensku cyklotrasu aj s možnosťou kúpania, stavte sa v Ružomberku. Z neho sa ďalej vyberiete po asfaltovej cyklotrase alebo spevnenom betóne do Liptovskej Štiavnice, Liptovských Sliačov, Vyšného Sliaču, Partizánskej Ľupče a Bešeňovej. Nasleduje obrátka. Celá trasa je dlhá 28 km a príliš sa pri nej neunavíte. Cestou míňate napríklad Ludrovský kostolík, kopec príznačne zvaný Vrch a na obrátke sa môžete okúpať v termálnych prameňoch Aquaparku Bešeňová. Doprajte si športovú aktivitu i relax s celou rodinou. Ide o osvedčený a obľúbený mix viacerých športovo-relaxačných aktivít.

cyklistické zážitky

Cyklistické zážitky a bezpečnosť na prvom mieste

Na asfaltových cyklotrasách sa môže veľmi ľahko stať aj nepríjemnosť a môžete prísť k úrazu. Lebo táto plocha nepraje  príliš mäkkým dopadom. Predtým, ako sa vyberiete na bicykli brázdiť cesty sa radšej zabezpečte. V mnohých poisťovacích domoch nájdete ponuku “šitú na mieru”. Elegantné je online riešenie krátkodobého poistenia. Nezabudnite na bicykel, ktorý si zabezpečíte vďaka výhodnému poisteniu domácnosti. To sa vzťahuje na celú vašu športovú výbavu i na výletoch. A na záver dobrá rada: jazdite bezpečne a bez starostí. I na bicykli!

Foto: archív redakcie a pixabay