Otvorenie letnej sezóny na Slanickom ostrove umenia


2449   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Slanickom ostrove umenia

 

Oravská galéria v Dolnom Kubíne otvorí v piatok 3. mája 2019 už 46. sezónnu na Slanickom ostrove umenia uprostred Oravskej priehrady. Súčasťou slávnostného otvorenia letnej sezóny bude okružná vyhliadková plavba po Oravskej priehrade a prehliadka expozícií tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie v Dolnom Kubíne na Slanickom ostrove umenia.

Ostrov uprostred Oravskej priehrady je opradený príbehmi a zaujímavosťami. Otvára 46. sezónu a sprístupňuje svoje expozície. Súčasťou okružnej vyhliadkovej plavby po Oravskej priehrade, ktorou sa otvára plavebná sezóna na priehrade, je pôsobivá panoráma okolitých hôr s dominujúcou Babou Horou a oravskou časťou Západných Tatier – Roháčov. Na ostrove je naplánovaná 30 minútová zastávka, spojená s prehliadkou expozícií zo zbierok Oravskej galérie v Dolnom Kubíne.

Loď OG SLANICA bude počas letnej sezóny až do 29. septembra 2019 premávať denne z prístavu č. 2 – Slanická Osada.

Neprehliadnite: Výstava Ernest ZMETÁK v Oravskej galérii

Objednávky na loď prijíma kapitán na tel. čísle 0905 915 108, elektronicky na: ogaleria@nextra.sk a orgaldk@vuzcilina.sk, informácie záujemcovia nájdu na www.lodslanica.sk. V cene lodného lístka je aj prehliadka expozícií na ostrove.

V rámci Hudobného leta organizuje Dom kultúry v Námestove na Slanickom ostrove začiatkom leta pôsobivé koncerty vážnej hudby.

Slanickom ostrove umenia

Aj tento rok sa tešíme sa na stretnutie s vami!

Zdroj: Oravská galéria v Dolnom Kubíne