Do kultúrnych inštitúcii v Žilinskom kraji so zľavou


3312   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Drotárstvo, Budatínsky zámok

Od februára 2019 platia v múzeách ale i na hradoch v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja jednotné zľavy na vstupnom. Úprava je zameraná na podporu návštev kultúrnych inštitúcii celými rodinami. Cieľom je, aby boli dostupnejšie najmä pre viacdetné rodiny.  

Do kultúrnych inštitúcii v Žilinskom kraji so zľavou, Kysucké Múzeum v Čadci

Kysucké Múzeum v Čadci

Do kultúrnych inštitúcii v Žilinskom kraji so zľavou, Liptovské Múzeum v Ružomberku

Liptovské Múzeum v Ružomberku

Do kultúrnych inštitúcii v Žilinskom kraji so zľavou, Oravské Múzeum Pavla Országha Hviezdoslava

Oravské Múzeum Pavla Országha Hviezdoslava

Do kultúrnych inštitúcii v Žilinskom kraji so zľavou, Považské múzeum v Žiline

Považské múzeum v Žiline

Žilinská župa prichádza s jednotným systémom zliav, ktorý bude platný vo všetkých múzeách a ich expozíciách v jej pôsobnosti (Kysucké múzeum v Čadci, Liptovské múzeum v Ružomberku, Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a Považské múzeum v Žiline). Vďaka novému systému ušetria najmä rodiny s deťmi, ktoré sa po novom dostanú do múzeí a hradov za zvýhodnených podmienok. 

Ako príklad uvádzame: kým rodina so 4 deťmi vo veku od 6 rokov by pôvodne v Liptovskom múzeu zaplatila spolu vstupné 12 EUR, po novom už len 9 EUR. Pri jazde Oravskou lesnou železničkou by rovnaká rodina zaplatila 20 EUR, po novom už len 15 EUR. Jednotný zľavový systém sa okrem rodín týka aj dôchodcov, ZŤP a skupinových vstupov.

Bude sa ti páčiť: Svetový deň sprievodcov v Trnave

Žilinská župa uvádza do života ciele, ktoré si stanovila už v Stratégií Žilinský kraj 22+. Chceme rodinám pripraviť také podmienky, aby sa v našich inštitúciách cítili príjemne a radi sa do nich vracali. Zaviedli sme rodinné preukazy do našich knižníc, nainštalovali sme detské obslužné prvky ako sú prebaľovacie pulty, či stupienky k umývadlám v kultúrnych inštitúciách a najnovšie otvárame aj kútiky pre rodiny s deťmi v krajských nemocniciach. Zľavový systém je tak ďalším z prorodinných opatrení, ktorým župa vychádza v ústrety aj viacdetným rodinám,“ uviedla županka Erika Jurinová.

Martina Remencová
Foto: ŽSK