Svetový deň sprievodcov v Trnave


3552   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Deň sprievodcov

Trnava sa opäť pripojí k mestám na Slovensku, ale aj v zahraničí, ktoré 23. februára – počas Svetového dňa sprievodcov – prevedú tisíce návštevníkov svojimi najvyhľadávanejšími turistickými atrakciami. Objavte Trnavu netradičným spôsobom vďaka bezplatným prehliadkam.

Svetový deň sprievodcov v Trnave

V tento deň Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism organizuje bezplatné komentované prehliadky Trnavy spolu s certifikovanými sprievodcami cestovného ruchu a to o 10. a o 12. hodine. Začiatok a koniec prehliadok bude pred Mestskou vežou na Trojičnom námestí, ktorá je dominantou mesta. Záujemcovia z Trnavy i hostia prejdú s trnavskými sprievodcami za hodinu a pol tie najkrajšie historické miesta.

Trasy a témy prehliadok:


Baroková Trnava: Mestská veža, Kostol sv. Jakuba, Kostol sv. Anny, Komplex univerzitných budov, Katedrála sv. Krstiteľa

 

Gotická Trnava: Mestská veža, Mestská radnica, Mestské hradby, Karner, Bazilika sv. Mikuláša

Ochutnajte: Zabíjačka na mlyne

Svetový deň sprievodcov v roku 1987 vyhlásila Svetová federácia asociácií sprievodcov cestovného ruchu (WFTGA). Okrem propagácie záslužnej práce turistických sprievodcov chce Trnava domácim aj zahraničným návštevníkom poskytnúť možnosť zúčastniť sa prehliadok mesta. „Radi by sme návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí riaditeľka Trnava Tourism Michaela Potočárová.

www.regiontrnava.sk

Foto: archív Trnava Tourism