Sign in / Join

Kam s deťmi za snehom? U susedov v Zakopanom je najväčší snehový labyrint na svete. Zablúdiť v ňom je dovolené…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Snehový labyrint v Zakopanom, Vysoke Tatry

V známom stredisku cestovného ruchu v Zakopanom, vzdialenom iba 25 km od slovensko – poľských hraníc, pripravili pre návštevníkov – okrem dobrého lyžovania a sánkovačky – aj snehové novinky a atrakcie. Nepochybne ide o veľký návštevnícky magnet: obrovský labyrint zo snehu. K tomu niekoľko iglu, snehový les a mini ZOO pre detí. Dá sa tu dosýtosti zabaviť hoci celý deň a kto príde, o zážitky má zaručene postarané.

Snehový labyrint v Zakopanom, Vysoke Tatry

Ak ste už počas pobytu vyskúšali všetko, čo ponúkajú naše Vysoké Tatry a práve sa vám nechce lyžovať, môžete si naplánovať výlet k susedom do Poľska a zabaviť sa poblúdením v najväčšom snehovom labyrinte na svete, zapísanom v Guinessovej knihe rekordov.

Snehový labyrint v Zakopanom, Vysoke Tatry

Snehový labyrint postavili v Zakopanom pod lyžiarskym skokom “Wielka Krokiew” pri Tatranskom národnom parku. Rozkladá sa na viac ako 2 500 m².

Neprehliadnite: Lyžiarskych Oscarov obhájili Jasná aj Špindlerův Mlýn.

Areál tvorili intenzívne viac ako mesiac pri mínusových teplotách. Súčasťou tejto poľskej atrakcie je aj snehový les Snowlandia, snehové príbytky iglu, v ktorých sa môžete trošku “zohriať”. Nechýba malá ZOO so zvieratkami zo snehu a ľadu. Táto atrakcia očarí najmä deti.

Snehový labyrint v Zakopanom, Vysoke Tatry

Bludisko i snehový les sú otvorené každý deň od 10. do 21. hodiny. Vstup je možný iba na vstupenky, ktoré si záujemcovia môžu kúpiť na mieste. Ale pozor, platiť sa dá iba v hotovosti.

www.snowlandia.pl
www.zakopane.pl