Za veľkým dobrodružstvom do Malých Karpát. Jaskyňa Driny – letný tip na príjemné ochladenie a výborný prievan v hlave


9646   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
JASKYŇA DRINY

Slovenské jaskyne sú nádherné prírodné skvosty, ktoré zaujímavou podzemnou výzdobou dokážu zaujať veľkých aj malých. V malokarpatskej obci Smolenice je jediná sprístupnená jaskyňa na juhozápadnom Slovensku. Jaskyňa Driny je jednou z hlavných turistických atrakcií Trnavského regiónu. Ak ste ju ešte nenavštívili, teraz je skvelý čas na zorganizovanie rodinného výletu. A to určite neobídete neďaleký Smolenický zámok.

Smolenický Zámok

Jaskyňa Driny – podzemná perla Malých Karpát – predstavuje sústavu užších puklinových chodieb s čarokrásnou kvapľovou výzdobou. V porovnaní s ostatnými sprístupnenými jaskyňami na Slovensku, v ktorých zväčša prevládajú mohutnejšie podzemné priestory, je to nenáročná prechádzka svetom škriatkov a tajomných bytostí detskej fantázie.

Neprehliadnite:
Belianska jaskyňa – musíte ju navštíviť

Najkrajší krasový útvar v jaskyni dostal výstižný názov Slonie uši. Pozornosť si zaslúžia aj kvapľové záclony s pozoruhodným zúbkovým lemovaním.

JASKYŇA DRINY

Z histórie…

Jaskyňa puklinového typu bola objavená v roku 1929. Hoci má dĺžku 700 m, návštevníci môžu krásu jaskyne obdivovať na prehliadkovej trase dlhej 450 m. Trvá 35 minút. Jaskyňa nepatrí k náročným na zdolávanie podzemných tajov; jej obľuba je v nenáročnosti, keďže prehliadku zvládnu poľahky aj deti. Platí však upozornenie, že menšie dieťa treba niesť v ruksakovej sedačke a byť maximálne opatrný.

JASKYŇA DRINY

Termín výletu alebo cyklovýletu si treba naplánovať podľa otváracích hodín jaskyne (zistite na www.ssj.sk). Treba sa poponáhľať, sezóna je v plnom prúde. A ešte malý dovetok: v pondelok sú všetky jaskyne zatvorené.

Zdroj foto: smolenice.com
Zdroj video: produkciavidea.sk

www.ssj.sk
www.smolenice.com