Tip na výlet: JASKYŇA DRINY


1281   -   0
Share:
JASKYŇA DRINY

Naše jaskyne sú nádherné prírodné skvosty, ktoré zaujímavou podzemnou výzdobou dokážu zaujať veľkých aj malých. V Malých Karpatoch v obci Smolenice je jediná sprístupnená jaskyňa na juhozápadnom Slovensku. Jaskyňa Driny je jednou z hlavných turistických atrakcií Trnavského regiónu. Ak ste ju ešte nenavštívili, teraz v jeseni je skvelý čas na zorganizovanie rodinného výletu do jaskyne i neďalekého Smolenického zámku.

Smolenický Zámok

Jaskyňa Driny – podzemná perla Malých Karpát – predstavuje v porovnaní s ostatnými sprístupnenými jaskyňami na Slovensku, v ktorých zväčša prevládajú mohutnejšie podzemné priestory, sústavu užších puklinových chodieb, avšak s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.

Neprehliadnite: Belianska jaskyňa – musíte ju navštíviť

Najkrajší krasový útvar v jaskyni dostal výstižný názov Slonie uši. Pozornosť si zaslúžia aj kvapľové záclony s pozoruhodným zúbkovým lemovaním.

JASKYŇA DRINY

Jaskyňa puklinového typu bola objavená v roku 1930. Hoci má dĺžku 680 m, návštevníci môžu krásu jaskyne obdivovať na prehliadkovej trase dlhej 450 m. Trvá 35 minút. Jaskyňa Driny patrí k menej náročným. Jej prehliadku zvládnu aj deti. Pravda, menšie dieťa treba niesť v ruksakovej sedačke.

JASKYŇA DRINY

Termín výletu alebo cyklovýletu si treba naplánovať podľa otváracích hodín jaskyne (zistite na www.ssj.sk). V pondelok sú všetky naše jaskyne zatvorené.

Zdroj foto: smolenice.com

www.ssj.sk
www.smolenice.com