Rodinný výlet do Family park pri Neziderskom jazere

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Family Park

 

Starostliví rodičia nám určite dajú za pravdu, že najkrajšie prežité chvíle sú výlety s deťmi plné zážitkov a zábavy. Jedno také skvelé miesto pre deti, ale aj dospelých sa nachádza v Rakúsku iba hodinu cesty autom z Bratislavy. Výlet do Family park pri Neziderskom jazere, najväčšieho rakúskeho zábavného parku, nikdy nesklame.

Klasický zábavný park na ploche 145.000 m² sa nachádza v zeleni košatých stromov a pekne upravených parkov. Je situovaný v Rustskej pahorkatine, iba niekoľko kilometrov od Neziderského jazera a historického mestečka Rust. Sľubuje množstvo atrakcií, zábavy a dobrodružstva pre veľkých i malých. Do štyroch rozličných tematických svetov – Erlebnisburg (zážitkový hrad), Märchenwald (rozprávkový les), Bauernhof (gazdovský dvor) a Abenteuerinsel (dobrodružný ostrov) – pozýva návštevníkov maskot parku kocúr Filippo na pestrú a objaviteľskú cestu plnú zábavy a akčných scén.

Family Park

Park má popri tridsiatke dráhových atrakcií ešte mnoho ďalších dobrodružných priestorov, ako sú zážitkové ihriská, vodné plochy, preliezačky, dielničky, hudobné divadlo a spoločné hry, pri ktorých je veľa čo objavovať. Celý areál parku je popretkávaný pekne upravenými zelenými plochami, na ktorých sa príjemne oddychuje. Okrasné dreviny tvoria tieň, aj v horúcom letnom dní a potôčiky spríjemňujú prostredie.

Family Park

V parku sa aj z dospelých stavajú detí. Stačí, že sa raz prevezú niektorou dráhovou atrakciou, zažijú adrenalín a budú chcieť vyskúšať s deťmi ešte ďalšie a ďalšie. Ponoria sa do fantastického sveta plného zábavy a dobrodružstva a kreativity. Ideálne výletné miesto, na ktorom sa mladí i starí cítia rovnako príjemne. Každý, kto vstúpi do zábavného parku zabudne na svoje zvyčajné starosti a stres a ponorí sa do sveta fantázie a hier.

Zaujímavé: Vydajte sa po 4 dolnorakúskych cyklotrasách

O nič sa nemusíte v parku starať: v zákutiach parku nájdete veľa bufetov a reštaurácií s bohatou ponukou jedál i oddychové miesta, kde sa dá posedieť.

Family Park

Hoci zábavný park v tomto roku oslavuje svoju päťdesiatku, je stále mladý. Každoročne investuje do nových atrakcií a kolotočov a zábavný areál sa neustále rozširuje, aby bol zážitok z rodinného parku Family park ešte radostnejší a pôsobivejší. Dlhoročné skúsenosti sa odrážajú aj v dôsledne prepracovanej ochrane a zabezpečení hostí aj pri všetkých atrakciách, ktoré ponúkajú veľkú dávku adrenalínu a dobrodružstva. Veľký dôraz kladie na najvyššiu kvalitu a bezpečnostné štandardy. Všetko je bezpečné a stále kontrolované. Areál je miestom radosti a bezstarostnosti, na ktoré sa každý rád vracia.

Rodinný výlet pri Neziderskom jazere

Family park je nielen skvelým tipom na výlety pre rodiny, v ktorom sa nikto nemôže nudiť, ale aj o jeho vznik sa postarala rodina – rodina Múllerovcov. História rodinného parku Family park sa začala písať v roku 1965. Založil ho Erwin Müller, otec doterajšieho majiteľa parku Maria Müllera. Ervin pracoval ako kamenár v kameňolome Römersteinbruch. Tu zhotovil sochu Sv. Juraja v životnej veľkosti, ktorá sa ešte aj dnes nachádza vo vstupnej časti zábavného parku.

Rodinný výlet pri Neziderskom jazere

Postupne k nemu pribúdali ďalšie kamenné rozprávkové bytosti a napokon si pán Ervin začal plniť svoj sen o vybudovaní zábavného parku. Okrem atrakcií boli v ňom aj domáce zvieratká a rozprávkový les. Potom Family park viedol, zveľaďoval a chystal stále nové atrakcie jeho syn Mario s manželkou Ulrike. V tomto roku sa rodina Müllerovcov po dlhých rokoch stiahla do súkromia. V tom čase sa Family park Neusiedlersee stal vzorovým podnikom Burgenlandu a čo sa týka veľkosti a počtu atrakcií, určite najväčším parkom pre voľný čas v Rakúsku. Vlani ho navštívilo viac ako 716 500 ľudí, medzi nimi i veľa zo Slovenska.

Nový majiteľ, francúzsky koncern Compagnie des Alpes, ktorý vlastní už mnohé európske zábavné parky, naďalej dôsledne zachováva doterajšiu filozofia Family parku.

Foto: Maria-Hollunder, Family park a Jozef Orgonáš#cestujemespolu

www.familypark.at


TagsVýlet