Najväčšia letecká udalosť roka na východe Slovenska – Košické letecké dni


7751   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Letecké dni 2019 v Košiciach

Košické letecké dni – najväčšiu air-show na východnom Slovensku si diváci v metropole východu užijú už túto sobotu a nedeľu (7. – 8. septembra 2019). Môžu obdivovať defilé historických a moderných lietadiel, ako aj akrobatické špeciály so svetoznámymi pilotmi.

Letecké dni 2019 v Košiciach

Najbližší víkend sa v Košiciach uskutoční jedno z najväčších podujatí tohto roka. Diváci sa môžu tešiť na dych vyrážajúce akrobatické kúsky špičkových pilotov Zoltána Veresa a Gyulu Váriho (Maďarsko) či Artura Kielaka a Macieja Pospieszyńskeho (Poľsko). Akrobaciu s helikoptérou v podaní Lajosa Imreha (Maďarsko) a ďalšie zaujímavé mená.

Letecké dni 2019 v Košiciach

Už vlani sme na Košickom leteckom dni zaznamenali extrémny úspech, navštívilo ho takmer 15 000 ľudí. Preto sme sa rozhodli, že podujatie rozšírime na dva dni. Vďaka spolupráci s Letiskom Košice, Aeroklubom Košice a Múzeom letectva čaká na návštevníkov najväčšia letecká udalosť, aká sa na východe počas roka koná.

Neprehliadnite: STM otvára výstavu Cesta na Mesiac

Po minuloročnej skúsenosti sme sa tento rok snažili vylepšiť aj dopravu. Takže verím, že na letecký deň nájde cestu každý a prekonáme aj minuloročný rekord v počte návštevníkov,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Letecké dni 2019 v Košiciach

Hlavné dianie bude sústredené tesne vedľa pristávacej dráhy košického letiska. Diváci tak budú okrem programových čísel môcť sledovať napríklad aj prílet a odlet linkového dopravného lietadla z najkratšej možnej vzdialenosti. Sprievodný program sa bude odohrávať aj v priestore Aeroklubu Košice a otvorené bude tiež Múzeum letectva.

Program KLD 2019

Pre návštevníkov je v Košiciach pripravené obrovské záchytné parkovisko, na ktoré sa dostanú od hlavnej prístupovej cesty k Letisku Košice. Parkovanie pri Aeroklube síce nebude možné, ale Dopravný podnik mesta Košice nám prisľúbil zhustenie taktov linky MHD číslo 23. Upresnil predseda Aeroklubu Košice Ján Magura a dodal, že pre návštevníkov bude pripravená aj kyvadlová doprava, ktorou sa môžu záujemcovia zdarma prepravovať medzi Letiskom Košice, areálom Aeroklubu a Múzeom letectva.

Mapa KLD 2019

Vstupenky na Košické letecké dni sa dajú kúpiť za zvýhodnenú cenu v predpredaji cez internet, osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach, alebo na podujatí. V predaji sú jednodňové aj dvojdňové vstupenky. Program Košických leteckých dní štartuje po oba dni o 11. a končí o 18. hodiny.

www.kosiceregion.com

Visit Kosice Logo

 

 

 

 

www.visitkosice.org